Moto sport

Nova pobjeda Markesa, sve bliži osvajanju titule

Španski motociklist Mark Markes (Honda) pobjednik je nedjeljne trke u klasi Moto GP za Veliku nagradu Aragonesa, čime je povećao svoje vođstvo u redoslijedu Svjetskog prvenstva pred Talijanom Valentinom Rosijem (Yamaha) koji je ciljem prošao treći.

Markesu je ovo četvrta ovosezonska pobjeda, koja ga je još više približila trećem naslovu svjetskog šampiona u kraljevskoj klasi.

Na stazi u Alcanizu drugi je bio Markezov sunarodnjak Horhe Lorenco (Yamaha).

U klasi Moto 2 slavio je Britanac Sam Loves (Kalex) koji je tako stigao do druge pobjede u sezoni.

Prvi put u karijeri se na pobjedničko postolje u ovoj klasi probio Aleks Markes, Markov mlađi brat, koji je završio drugi, dok je treće mjesto osvojio Italijan Franko Morbideli.

U klasi Moto 3 naslov svjetskog šampiona osigurao je Južnoafrikanac Bred Binder (KTM) koji je trku za VN Aragonesa završio na drugom mjestu.

Slavio je Španac Horge Navaro (Honda), a treći je bio Talijan Enea Bastianini (Honda).

Sljedeća, 15. stanica Svjetskog prvenstva motociklista je Motegi, gdje će se vozači 16. oktobra boriti za Veliku nagradu Japana. U kalendaru Svjetskog prvenstva ukupno je 18 trka.