Njemački proizvođač luksuznih automobila "Porše" povući će sa tržišta 20.826 vozila prodatih u Kini zbog problema u dizajnu svjetala, saopštila je danas kineska agencija za kontrolu potrošačke robe.
Opoziv obuhvata modele "kajen", "kajen S", "kajen S hibrid", "kajen turbo" i "kajen dizel", prenijela je agencija Sinhua.
Kvar može da dovede do prestanka rada svjetala pod određenim okolnostima, navodi se u izvještaju koji je objavio "Porše".
Automobili obuhvaćeni opozivom proizvedeni su između 8. marta 2010. godine i 31. januara 2012. godine, dodaje se u saopštenju.
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku, Twitteru i Google+. Pratite Nezavisne novine putem Android mobilnih uređaja.
Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.
Da je kojim slučajem u novije vrijeme živio Marko Kraljević, narodna epska pjesma bi glasila ovako: "Uze Marko ralo i golf dvojku, te on pobi Turke janjičare".
U saradnji s francuskim izdavačem i časopisom Intersection, "Nisan" će učestvovati na ovogodišnjem reliju Gumball 3000 - nekompetitivnoj, sveevropskoj paradi najuzbudljivijih i najpoželjnijih, koja je krenula iz Kopenhagena 18. maja 2013.
Stotinak vozila i motocikala bilo je izloženo na 12. izložbi "Oldtajmer susret 2013", održanoj za vikend na Trgu Krajine.
PRIJEDOR - Vozači motora su sa dolaskom lijepog vremena sve češći prizor na putevima.
PARIZ - Tržište automobila u sjevernoafričkim zemljama - Alžiru, Maroku i Tunisu, prema očekivanjima stručnjaka zabilježiće snažan rast narednih godina, što predstavlja pravu blagodet za francuske proizvođače vozila koji su već prisutni u ovom regionu.
"Opel" je očigledno odlučio pojačati svoje prisustvo na bh. tržištu i uzeti dio kolača koji mu pripada sa obzirom na značajan broj ljubitelja "blic munje" na masci svog automobila.
Novi mercedes S klase predstavljen je u srijedu 15. maja na svečanosti u Hamburgu.
TOKIO - "Tojota" je prestigla južnokorejski "Samsung" i postala najveća azijska kompanija po tržišnoj vrijednosti, pošto je vrijednost akcija ovog japanskog proizvođača automobila udvostručena u prošloj godini.