Nezavisne novine

Samoubistvo u Banjoj Luci

Službenica "Tropik centra" se raznijela bombom

BANJA LUKA - Ljiljana Moconja (38), službenica "Tropik centra" u Banjoj Luci, izvršila je juče oko sedam časova samoubistvo ručnom bombom u prostorijama Uprave ovog tržnog centra, potvrđeno je iz banjolučkog Okružnog tužilaštva.

Pripadnici obezbjeđenja su nakon eksplozije, usljed koje je aktiviran protivpožarni alarm, pronašli njeno tijelo u kancelariji i o tome obavijestili policiju.

Tijelo Ljiljane Moconja nakon uviđaja je prebačeno na Novo groblje u Banjoj Luci, gdje je izvršena obdukcija.

"Radi se o nasilnoj smrti usljed dejstva eksplozivne naprave, odnosno ručne bombe, a uviđajem je utvrđeno da se radi o samoubistvu", rekao je doktor Željko Karan, specijalista sudske medicine (patolog).

Ljiljana Moconja je živjela sama u banjolučkom naselju Lauš, nije imala supruga ni djece, a radila je kao računovođa u "Tropik centru" od njegovog otvaranja.

Prema riječima Dragane Kasalović, portparola "Tropik centra", Ljiljana je bila mirna, staložena osoba, koja nikada nije imala problema s radnim kolegama i isticala se kao veoma vrijedan radnik.

Komšije Ljiljane Moconja juče su rekle da je ona otišla na posao taksijem oko sedam časova, te da im nije jasno zašto je izvršila samoubistvo.

Ljiljana je, istakle su komšije, danas trebalo da ode na godišnji odmor i otputuje na more, a već je obezbijedila i kartu za putovanje.

"Koliko znamo, Ljiljana nije imala nikakvih porodičnih, zdravstvenih ili finansijskih problema i ne znamo zašto se odlučila na samoubistvo", kazala je Kasalovićeva, dodavši da zaposleni u "Tropik centru" saosjećaju s porodicom nastradale i da će im pokušati pomoći u ovim teškim trenucima.

Većina zaposlenih i kupci u "Tropik centru" nisu bili upoznati s ovim tragičnim događajem i tržni centar je tokom jučerašnjeg dana normalno radio.

G. ARBUTINA

Crna hronika
19. 09. 2006.
Pet stanara u bolnici zbog trovanja
Tokom vikenda oduzeto sedam vozila
Sestre izjavile da su nevine
Izudarao policajca
18. 09. 2006.
Pokušali oteti dva učenika
Opušak zapalio prijemnu kancelariju
16. 09. 2006.
Uhapšeno sedam narko-dilera
OsumnjiÄŤen da je pronevjerio 190.000 KM
Kod braće pronađeno 79.900 lažnih evra
15. 09. 2006.
Osumnjičeni Amir Pašić Faćo u bjekstvu
Poginula BanjoluÄŤanka
Biciklista poginuo u sudaru  sa drugim biciklistom
14. 09. 2006.
U direktnom sudaru poginula dva mladića
Osumnjičeni pušten iz pritvora
Pronađena sedma plantaža marihuane u Hercegovini
13. 09. 2006.
Ispred škole brutalno pretukao djevojčicu
Uhapšen diler, oduzeto  pola kg heroina
Poginuo motociklista iz Konjica

Arhiva
| Događaji | Kolumne | Ekonomija | Hronika | Sport | Region | Svijet | Kultura
| Banja Luka | Sarajevo | Zvjezdana prašina | Muzika | Nedjeljne | Auto | Info Tech | Linkovi | Impresum | Naslovna | Webmaster | Nes radio

Internet tim Nezavisnih novina 2001