| Obećana sanacija elektro-mreže u Semizovcu i Svrakama
Česti prekidi u napajanju električnom energijom
Oko 800 porodica vogošćanskih naselja Semizovac i Svrake već četiri dana, po dva ili 24 sata, nemaju struje.
Česti prekidi u napajanju električnom energijom stanovnika ova dva naselja posljedica su dotrajale i u ratu ošteće niskonaponske mreže i nosivih stubova.
Asim Sarajlić, načelnik opštine Vogošća, kaže da je za sanaciju niskonaponske mreže u ova dva naselja u ovogodišnjem budžetu obezbijeđeno 20.000 konvertibilnih maraka.
"Sanacija niskonaponske mreže u Svrakama i Semizovcu počet će u aprilu, a radove će vršiti Javno preduzeće 'Elektrodistribucija'", kazao je Sarajlić.
Mehmed Dević, sekretar Mjesne zajednice Semizovac, kaže da u subotu stanovnici ovog naselja nisu imali struje cijeli dan.
"Kablovi niskonaponske mreže vise sa stubova u centru Semizovca. Oštećenja su se pojavila zbog intenzivnih snježnih padavina ili vjetra. Ekipe Javnog preduzeća 'Elektrodistribucije' dođu i uklone štetu, međutim, kablovi opet pucaju", dodao je Dević.
Nijaz Halilović, sekretar Mjesne zajednice Svrake, tvrdi da je neophodno da se obnovi niskonaponska mreža, jer se većina porodica u ovom naselju zagrijava pomoću struje.
"Mreža, pomoću koje se naselje Svrake napa strujom, je zaista uništena. Kada su se ljudi vraćali u svoje prijeratne domove, 1996. godine, mreža je bila potpuno uništena. S obzirom da je niko nije htio sanirati, stanovnici su sami osposobljavali mrežu", kazao je Halilović.
"JP 'Elektrodistribucija' će u realizaciji ovog projekta učestvovati u izradi projektne dokumentacije, radnom snagom i transportom", saopšteno je iz Informativne službe JP "Elektrodistribucija".
Š. IBRIĆ |