Nezavisne novine

Naselje Jaredoli bez redovnog snabdijevanja vodom

Redukcije zbog nedovoljnog pritiska u Jahorinskom vrelu

Stanovnici naselja Jaredoli u Starom gradu, koji dobivaju vodu s Jahorinskog vrela iz Republike Srpske, ale se na neredovno snabdijevanje vodom. U preduzeu "Vodovod i kanalizacije" Pale kau da su zbog nedovoljnog prirodnog pada vode u vrelu morali uvesti redukcije vode.

"Nakon to neke nae komije deset dana nikako nisu imale vodu, koju su u meuvremenu dobili, mislili smo da e se situacija stabilizovati. Meutim, i dalje vie sati nemamo vode. Pria se da preduzee "Vodovod i kanalizacija" iz Sarajeva nije platilo raune preduzeu u Republici Srpskoj", kae mjetanka Munevera Klico.

Miroslava Jaarevi iz Dispeerske slube preduzea "Vodovod i kanalizacija" Pale naglaava da nema govora o neplaanju rauna.

"Sve je u redno. Razlog svih problema je nedovoljan prirodni pad vode u vrelu. Nema nikakvih kvarova ili neplaanja. Prinueni smo uvesti redukcije, kako bi svi barem po nekoliko sati na dan imali vodu. Kada pone otapanje snijega s planina situacija e se poboljati", govori Jaarevieva.

U preduzeu "Vodovod i kanalizacija" Sarajevo naglaavaju da je u sluaju potpunog nestanka vode alternativa snabdijevanje stanovnitva vodom iz cisterni.

"Za tih pedesetak kua nije mogue obezbijediti napajanje s drugih izvorita, recimo Baeva, iz isto tehnikih razloga. Radi se o dijelovima gdje se voda moe distribuirati samo s izvorita Jahorinska vrela. U sluajevima prekida dotoka vode s Jahorine, jedino je mogue obezbjeivati vodu cisternama", pojasnio je Jakup Drekovi, generalni direktor preduzea "Vodovod i kanalizacija" Sarajevo .

E.D.

Sarajevo
16. 09. 2006.
Na gradnju spomenika čekaju 12 godina
08. 09. 2006.
Počelo uklanjanje divljih deponija
07. 09. 2006.
Sanitarne inspekcije KS privremeno zatvoreno 20 objekata
06. 09. 2006.
Radnici čiste rijeke i uređuju zelene površine
29. 08. 2006.
Ostaje još 200 roditelja bez riješenog stambenog pitanja
28. 08. 2006.
Uskoro uređenje zemljišta i komunalne infrastrukture
17. 08. 2006.
Potrebno odrediti tačnu lokaciju
12. 08. 2006.
U školske klupe pristojno obučeni
11. 08. 2006.
Za plesnu dvoranu 150.000 KM
10. 08. 2006.
Kradu benzin iz vozila
09. 08. 2006.
Bolja njega za djecu s posebnim potrebama

Arhiva
| Događaji | U fokusu | Kolumne | Društvo | Ekonomija | Crna hronika | Sport | Region | Svijet | Kultura
| Banja Luka | Sarajevo | Mozaik | Estrada | Nedjeljne | Auto | InfoNet | Linkovi | Impresum | Naslovna | Webmaster | Nes radio
Internet tim Nezavisnih novina 2001