Nezavisne novine

Na sarajevskoj auto-pijaci svega više nego automobila

Štandovi i na putu M17

SARAJEVO - Sarajevska auto-pijaca i ove nedjelje privukla je veliki broj Sarajlija, ali je ponovo sve više ličilo na buvlju pijacu.

Trgovci su štandove za prodaju postavljali čak i na kolovoznu površinu magistralnog puta M17 ( Sarajevo - Mostar). Štandove su postavljali i na pješačke staze, čime su ugrožavali bezbjednost pješaka.

Građani su, pored ostalog, juče mogli kupiti garderobu, obuću, kućne potrepštine, namještaj, pa čak i životinje. Ratko iz Sarajeva tradicionalno svake nedjelje dolazi na auto-pijacu i prodaje papagaje, za koje kaže da su "njegova proizvodnja".

"Uzgajam obične tigrice i cijena im je 10 KM po komadu. Također nudim i velike tigrice, koje koštaju preko 15 KM. Međutim, ljudi nisu zainteresirani za papagaje. Valjda nemaju para, pa su im papige luksuz", kazao je Ratko. Na jučerašnjoj auto-pijaci bila je bogata ponuda namještaja. Svoje ručno izrađene proizvode posjetiocima su uglavnom nudile zanatlije iz Kalesije.

"Svake nedjelje dolazim ovdje. Nudim ugaone garniture i kauče. Nekad mi se dolazak isplati, a nekad ne. Cijena mojih proizvoda je od 300 do 700 KM", kazao je Samir, proizvođač namještaja iz Kalesije. Sarajka Nadžija Vilić kaže da je jučer samo razgledala ponudu na auto-pijaci. "Ima svega, samo nema para, ali ipak se može naći ponešto za svaki džep. Hvala bogu pa ima i ovakvih pijaca, jer nam je ova najjeftinija u gradu", rekla je Nadžija.

S. LEMO

Sarajevo
16. 09. 2006.
Na gradnju spomenika ÄŤekaju 12 godina
08. 09. 2006.
PoÄŤelo uklanjanje divljih deponija
07. 09. 2006.
Sanitarne inspekcije KS privremeno zatvoreno 20 objekata
06. 09. 2006.
Radnici čiste rijeke i uređuju zelene površine
29. 08. 2006.
Ostaje još 200 roditelja bez riješenog stambenog pitanja
28. 08. 2006.
Uskoro uređenje zemljišta i komunalne infrastrukture
17. 08. 2006.
Potrebno odrediti taÄŤnu lokaciju
12. 08. 2006.
U školske klupe pristojno obučeni
11. 08. 2006.
Za plesnu dvoranu 150.000 KM
10. 08. 2006.
Kradu benzin iz vozila
09. 08. 2006.
Bolja njega za djecu s posebnim potrebama

Arhiva
| Događaji | Kolumne | Ekonomija | Hronika | Sport | Region | Svijet | Kultura
| Banja Luka | Sarajevo | Zvjezdana prašina | Muzika | Nedjeljne | Auto | Info Tech | Linkovi | Impresum | Naslovna | Webmaster | Nes radio

Internet tim Nezavisnih novina 2001