Muzika

Počela dvodnevna gitarijada u Trebinju

Počela dvodnevna gitarijada u Trebinju
Počela dvodnevna gitarijada u Trebinju

TREBINJE - Nastupom domaćeg benda "Industrija alata" u četvrtak veče je u Trebinju, na ljetnoj sceni Doma mladih, otvorena 4. trebinjska gitarijada "Mostok".

Ljubitelji roka i hevi metala su uživali i u svirci trebinjskog "Hora bečkih šnicala", nikšićkog "Mangrova" i "Ispada" iz Banjaluke.

Zvijezda ovogodišnje gitarijade je najpopularniji pank-rok bend regiona, zagrebačko "Hladno pivo", za čiji su nastup drugog dana gitarijade ulaznice odavno rasprodate.

"Evidentan je nedostatak i ovakvih događaja i mladih grupa, ne samo u Trebinju, nego i šire, pa smo zbog toga najprije zimus organizovali 'Mali zimski festival' rok i hip-hop muzike takođe ovdje u Domu mladih, kada su nastupili neki beogradski bendovi, što je ujedno bilo i najava za ovogodišnju, četvrtu gitarijadu 'Mostok', na koju smo veoma ponosni jer možemo da kažemo da iz godine u godinu imamo sve bolje i kvalitetnije svirke, organizaciju, cjelokupan događaj", kaže Bobo Slijepćević ispred organizacije ove gitarijade.

Dodaje da su ove godine kao novinu prihvatili da nema takmičenja bendova, kako bi svirke bile opuštenije, da svi samo sviraju i promovišu svoj autorski materijal, na čemu i jeste naglasak - promocija i vjetar u leđa mladim bendovima.

Na gitarijadi se, dodaje, po drugi put promoviše trebinjski domaći bend sastavljen od mladih snaga, uglavnom srednjoškolaca, sa imenom koje je decenijama bilo sinonim Trebinja - "Industrija alata", a koji je ujedno i najmlađi među svega tri trebinjska rok sastava.

"Zanimljivo je da danas u Trebinju, osim 'Industrije alata', nema nijedan aktivan bend u uzrastu srednjoškolske omladine, dakle u onom dobu kad bi trebalo da budu najaktivniji, već smo aktivni samo mi stariji, a problem nije u zasićenosti omladine, već možda najviše u internetu koji, koliko je pomogao da se edukujemo, toliko je odmogao jer su omladini  dostupni samo najkvalitetniji snimci nekih anonimnih bendova koji ih, u stvari, obeshrabre, pa brzo odustaju ", kaže Slijepčević.

On dodaje da je sve što se dešava i produkt vremena u kome se omladini servira neka druga muzika i neke druge note, koje je jednostavnije savladati na brzinu i donose više novca, a sve to je uslovilo manjak rok muzike, ne samo u Trebinju, već i na svim našim prostorima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije