Tržište

Izetbegović: Halal nije samo hrana

Izetbegović: Halal nije samo hrana
Izetbegović: Halal nije samo hrana
Agencije

SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović posjetio je danas Međunarodni Sarajevo halal sajam i forum (SAHAF) koji se održava u sarajevskom centru Skenderija.

Izetbegović je istakao da ovaj sajam predstavlja šansu za Bosnu i Hercegovinu da se uključi na rastuće tržište halal proizvoda.

- To tržište će se sigurno i dalje razvijati i to je velika šansa za bosanskohercegovačku poljoprivredu - rekao je Izetbegović.

On je naglasio da je druga prednost ovog sajma pružanje mogućnosti da se na halal način živi i hrani.

- Halal hrana je najzdravija hrana kod koje je svaki segment proizvodnje provjeren, ali halal nije samo hrana već i odnos prema životu, kao što je halal bankarstvo i halal odnosi među ljudima - pojasnio je Izetbegović.

Potcrtao je da se pokazalo da su zemlje u kojim je poslovanje bilo oslonjeno na halal bankarstvo imale zdravu valutu i ekonomske odnose.

- Te zemlje nisu "klecnule" kad je izbila globalna kriza, koja je itekako pogodila zapadne zemlje - tvrdi Izetbegović.
 

Najčitanije