Gradovi

Pripreme za izgradnju sportske dvorane

Pripreme za izgradnju sportske dvorane
Pripreme za izgradnju sportske dvorane
N. Voloder

Rušenje objekata između glavnog i pomoćnog stadiona FK Željezničar na Grbavici počelo je jučer, a na mjestu nekadašnjih garaža planirana je gradnja sportske dvorane.

Kako je juče navedeno, ova dvorana biće treća po veličini u gradu (nakon "Zetre" i "Skenderije"), a imaće brojne sadržaje za sportske i društvene aktivnosti. Za izgradnju dvorane izdvojeno je tri miliona KM, koje su obezbijedili općina Novo Sarajevo i Vlada Kantona Sarajevo.

"Rušenjem postojećih objekata pored stadiona 'Želje' počeli smo s građevinskim radovima. Radnicima firme 'Orman' trebaće otprilike desetak dana da sruše objekte, da uklone šut i ograde parcelu gdje će biti izgrađena sportska dvorana. U sljedećih nekoliko dana bit će raspisan međunarodni konkurs za odabir izvođača radova. Očekujemo da će gradnja početi krajem godine", kazao je Nedžad Koldžo, načelnik općine Novo Sarajevo. Dodao je da su se sportske aktivnosti na području općine, osim na "Željinom" stadionu, odvijale uglavnom u školskim dvoranama, što je nedovoljno za potrebe stanovništva.

Buduća sportska dvorana imat će oko 7.500 kvadrata i multifunkcionalni karakter.

"Predviđeno je da se u dvorani može upražnjavati 28 sportskih disciplina. Dvorana će imati streljanu, kuglanu, podzemnu garažu. Osim za sportske aktivnosti, u njoj će se moći održavati i kulturne manifestacije, koncerti, kino-predstave, te manifestacije sajamskog tipa", kazao je Koldžo.

Najčitanije