• Jevtićeva i Kipruto prvi

Jevtićeva i Kipruto prvi

Dejan Maksimović, Maja Predragović - 21.09.2014 20:43

Olivera Jevtić iz Srbije u ženskoj i Stenli Kipruto iz Kenije u muškoj konkurenciji pobjednici su osmog Sarajevo polumaratona. Najbolji u rekreativnoj trci na četiri kilometra bili su Selma Zrnić i Osman Junuzović.

• Pistorijus može da se takmiči

Pistorijus može da se takmiči

Agencije - 15.09.2014 14:24

STELENBOŠ - Južnoafrički olimpijski komitet saopštio je danas da paraolimpijac Oskar Pistorijus, uprkos tome što je proglašen krivim za ubistvo djevojke Rive Stenkemp, može da se takmiči.

• Tuzla centar svijeta

Tuzla centar svijeta

G.K. - 14.09.2014 20:30

Tuzla je ponovno bila scentar BiH u sportskom svijetu, pošto je na stadionu "Tušanj" održano Prvenstvo u atletici za osobe sa posebnim potrebama pod nazivom "Kraljica sporta i sa nama".

• Dodik: Petričević neće biti zaboravljen

Dodik: Petričević neće biti zaboravljen

N.N. - 11.09.2014 18:49

Milorad Dodik, predsjednik RS, istakao je u telegramu saučešća da će uspomena na Miroslava Petričevića zauvijek biti sačuvana u mislima i srcima svih ljudi koji su ga voljeli i poštovali njegov rad.

• Banjaluka i Zenica najbolji

Banjaluka i Zenica najbolji

M.P. - 07.09.2014 19:33

Juniorke Banjaluke i juniori Zenice trijumfovali su na Ekipnom prvenstvu BiH u atletici, koje je u subotu održano u Sarajevu.

• Markovićeva, Jovičić i Stanišić slavili

Markovićeva, Jovičić i Stanišić slavili

M.P. - 05.09.2014 21:55

Bh. atletičari Tanja Marković, Marko Jovičić i Bojan Stanišić pobijedili su na prvom međunarodnom mitingu "Prijepolje 2014". Markovićeva je u četvtak slavila u skoku udalj rezultatom 5,58 metara.

• Karl Luis postao trener

Karl Luis postao trener

Agencije - 02.09.2014 13:03

NJUJORK - Legendarni američki atletičar i devetostruki olimpijski šampion Karl Luis odlučio je da postane trener, prenijeli su danas američki mediji.

• Španović trijumfovala u Cirihu

Španović trijumfovala u Cirihu

Agencije - 29.08.2014 09:55

CIRIH - Srpska rekorderka u skoku u dalj Ivana Španović trijumfovala je sinoć na mitingu Dijamantske lige u Cirihu.

• Bolt završio sezonu

Bolt završio sezonu

Fena - 25.08.2014 16:00

CIRIH - Svjetski rekorder i olimpijski šampion u sprintu Usain Bolt odustao je od učešća na mitingu atletske Dijamantske lige u četvrtak, saopštili su organizatori.

• Čuković sedmi u B finalu

Čuković sedmi u B finalu

Fena - 24.08.2014 14:08

NANDŽING - Mladi bosanskohercegovački atletičar Stefan Čuković osvojio je sedmo mjesto u B finalu trke na 1.500 metara na Olimpijskim igrama mladih (YOG) u kineskom Nandžingu.

• Amel Tuka treći na mitingu

Amel Tuka treći na mitingu

N.N. - 22.08.2014 23:00

AMSTERDAM - Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka večeras je na atletskom mitingu u Amsterdamu na trci na 800 metara osvojio treće mjesto sa vremenom od 1:47,16.

• Španovićeva osvojila bronzu u Stokholmu

Španovićeva osvojila bronzu u Stokholmu

Srna - 21.08.2014 20:18

STOKHOLM - Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je bronzanu medalju u skoku u dalj na mitingu Dijamantske lige u Stokholmu.

• Ponosni na Tukin rezultat na EP

Ponosni na Tukin rezultat na EP

AA - 20.08.2014 15:23

ZENICA - U zeničkoj Areni čelnici Atletskog saveza Bosne i Hercegovine danas su govorili o nastupu bh. atletičara na Evropskom prvenstvu u Cirihu sa posebnim akcentom na istorijski uspjeh Amela Tuke, člana AK Zenica, koji je na šampionatu osvojio 6. mjesto, oborivši državni i lični rekord.

• Bh. atletičarka Lusija Kimani pobjedom se vratila takmičenjima

Bh. atletičarka Lusija Kimani pobjedom se vratila takmičenjima

Maja Predragović - 19.08.2014 22:20

Bh. atletičarka Lusija Kimani uživa u majčinstvu, vrijedno trenira, planira nastupe na Svjetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama, a počela je i da se takmiči. Ona je u nedjelju trijumfovala na trci "Murter 2014" u Hrvatskoj.

• Tuka za istoriju, zlato Perkovićeve

Tuka za istoriju, zlato Perkovićeve

Dejan Maksimović - 17.08.2014 21:01

Amel Tuka ušao je u istoriju bh. atletike pošto je na Evropskom prvenstvu u Cirihu ostvario najbolji rezultat na otvorenom.