Atletika

Atletski klub Sloboda najbolji u Balkanskoj trkačkoj ligi

NOVI GRAD - Atletski klub "Sloboda" iz Novog Grada bio je najbolji u Balkanskoj trkačkoj ligi prošle godine.

Predsjednik kluba Dalibor Nedimović kaže da je ovo priznanje najznačnije koje je Atletski klub "Sloboda" osvojio za pet godina postojanja.

"Imamo 38 članova koji su prošle godine istrčali 11.053 kilometara", rekao je Nedimović.

Osim u ukupnom plasmanu, više članova kluba osvojilo je pehare i medalje u svojim disciplinama.

Nedimović kaže da je klub iz Novog Grada vodio "mrtvu trku" s Atletskim klubom "Sljeme", koji je pobijedio za tri boda.

Atletičari iz Novog Grada su 2014. godine u Balkanskoj trkačkoj ligi osvojili drugo mjesto.

"Dodjela priznanja je održana u Beogradu, 3. januara", rekao je Nedimović i dodao da će za članove kluba večeras biti upriličena svečanost.

Atletski klub "Sloboda" iz Novog Grada prošle godine je bio organizator pet atletskih manifestacija - jedinog maratona u BiH "Stazama Branka Ćopića", trejl trke, jesenjeg krosa, ultramaratona i trke Djeda Mraza.

Članovi kluba su prošle godine osvojili 161 medalju - 87 zlatnih, 49 srebrnih i 25 bronzanih.