Atletika

Babić: Napokon medalja

Bh. atletičar Dušan Babić osvojio je srebrnu medalju na Balkanskom seniorskom prvenstvu u Piteštiju, a bronzana odličja su pripala Mladeni Petrušić, Osmanu Junuzoviću i Dejanu Mileusniću.

Babić je u nedjelju naveče bio drugi u trci na 800 m s rezultatom 1:50.99 minuta, a dan ranije je na 1.500 m bio četvrti (3:49.54 minuta).

"Vicešampion Balkana na 800 m!!! Napokon medalja", napisao je Babić na društvenoj mreži Facebook, a zatim je za "Nezavisne" rekao:

"Ovo mi je prva medalja na balkanskim prvenstvima od 2011. (bronza) i srećan sam što sam je osvojio. Moram priznati da sam odličje više očekivao na 1.500 m, ali dan kasnije sam dobro trčao 800 m. Bila je jaka konkurencija, taktička trka, koja je odlučena u finišu. Dvadesetak metara prije cilja sam prestigao Rumuna Kristijana Vorovencija."

Nebojša Matijević, selektor muške reprezentacije BiH, zadovoljan je učinkom u Rumuniji:

"Kao što smo i najavili, ovo je bila jedna od najkvalitetnijih Balkanijada. Sve discipline su bile jake, bilo je teško doći do medalje i zato one imaju posebnu težinu".

Petrušićeva je bronzu osvojila u sedmoboju sa 4.831 bodom, Junuzović u trci na 3.000 m stipl, koju je završio za 8:50.76 minuta, dok je Mileusnić koplje bacio 74,56 m. Tanja Marković je udalj skočila 6,06 m, ali zbog vjetra rezultat neće biti priznat kao bh. rekord, rekao je Milan Pedalo, generalni sekretar Atletskog saveza BiH. Međutim, priznat je plasman, a Markovićeva je bila šesta.

BiH je nastupila bez tri kandidata za medalje. Kemal Mešić je povrijedio list desne noge na zagrijavanju, Hamza Alić je odustao od nastupa zbog napornog putovanja autobusom, dok Amel Tuka nije ni trebalo da putuje jer se priprema za Svjetsko prvenstvo.

Ostali rezultati bh. takmičara: seniorke: sedmoboj: Nikolija Stanivuković 4.330 bodova (peto mjesto), 3.000 m stipl: Rahima Zukuić 10:33.98 (7), 100 m prepone: Gorana Cvijetić 15.06 (9), bacanje diska: Gorana Tešanović 42.25 (10), bacanje kladiva: Stefani Vukajlović 52.53 (10), 800 m: Vladana Gavranović 2:14.62 (12), 400 m: Milica Ožegović 56.71 (14), 200 m: Tijana Tešanović 28.19 (19); seniori: 110 m prepone: Mahir Kurtalić 14.73 (5), 400 m Borislav Dragoljević 47.95 (7), 400 m prepone: Rusmir Malkočević 54.28 (7), 800 m: Marko Jovičić 1:52.07 (8), 200 m: Dragoljević 22.32 (13), 200 m:  Malkočević 22.90 (14).