Atletika

Banjaluka i Sloboda najuspješniji

Atletičari Banjaluke bili su najuspješniji na Prvenstvi BiH za cicibane i mlađe pionire na Sokocu, gdje su osvojili pet zlatnih medalja, dva srebra i jednu bronzu (kategorije nisu razdvajane).

Takmičari Slobode iz Novog Grada protekli vikend su osvojili četiri zlata, tri srebra i dvije bronze, Rogatica četiri zlata, dva srebra i tri bronze, a Sarajevo tri zlata , pet srebrnih i pet bronzanih medalja Kada je riječ o atletičarima, najuspješniji je bio Aleksa Ilić (mlađi pionir) iz Slobode, koji je osvojio zlatne medalje u trkama na 300 m (40,81) i 60 m (7,77) i u štafeti 4x100 m. Arman Curo iz Sarajeva (mlađi pionir) zabilježio je dobar rezultat u trci na 80 m s preponama (12.07). Na Prvenstvu BiH nastupilo je 287 atletičara iz 23 kluba.