Atletika

Dijamantna liga: Pobjeda Sandre Perković

Fena - 02.06.2012 15:20

ZAGREB - Hrvatska atletičarka Sandra Perković pobijedila je u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige u američkom gradu Judžinu s hicem od 66,92 metra.

Ovaj rezultat je novi rekord mitinga, a Sandri Perković donio je četiri dijamantna boda i trenutno je vodeća diskašica s ukupno osam osvojenih bodova. Drugo mjesto pripalo je Ruskinji Dariji Piščalnikovoj, koja je disk bacila 63,76 metara, a treće Poljakinji Zaneti Glanc s hicem od 62,84 metra.

"Natjecanje je bilo ok, opet je padala kiša, na zagrijavanju nije bilo ništa i kako je počelo natjecanje tako je počeo pljusak. Prvi hitac bacila sam 59 metara, samo da ostanem u igri, jer šest bacačica ide dalje. Drugi sam bacila 63,70 i bila prva. Nakon toga me prebacila Ruskinja Darija. Onda sam ušla u krug i bacila 66,92 i znala sam da po ovakvom vremenu nitko ne može baciti dalje. Htjela sam baciti još dalje, ali kiša nije dopuštala; bila je sve jača, brisali smo krugove ali uzalud", izjavila je nakon takmičenja Perkovićeva.

Ostali naslovi

• Tuka bronzani u Piteštiju

28.07.2014 22:04 - M. Predragović

Bh. atletičar Amel Tuka osvojio je bronzanu medalju na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju. On je u nedjelju, drugog dana takmičenja, 800 metara istrčao za 1:50,67 minuta.

• Proteza donosi veliku prednost?

28.07.2014 19:28 - Dojče vele

Svijet atletike ima novi slučaj na kojem se lome koplja... Njemački skakač udalj Markus Rem pobijedio je na prvenstvu Njemačke, i to uprkos tome što je hendikepiran. Međutim, ponovo se postavlja pitanje sporne proteze.

• Tuka osvojio bronzanu medalju na Balkanijadi

28.07.2014 09:55 - M.Predragović

• Nataša Bogovac trijumfovala u Sremskoj Mitrovici

27.07.2014 15:02 - M.P.

SREMSKA MITROVICA - Nataša Bogovac, atletičarka Banjaluke, pobijedila je u bacanju kugle na mitingu za mlađe juniore u Sremskoj Mitrovici.

• Dvije medalje bh. atletičara

27.07.2014 14:56 - M. Predragović

PITEŠTI - Bh. atletičari Hamza Alić i Kemal Mešić osvojili su medalje na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju.

• Britanac Ris Vilijams pozitivan na doping

25.07.2014 16:00 - Agencije

LONDON - Aktuelni šampion Evrope na 400 metara s preponama Britanac Ris Vilijams bio je poztivan na doping i privremeno je suspendovan sa svih takmičenja, uključujući i Komonvelt igre u Glazgovu.

• Atletičari BiH na Balkanijadi

25.07.2014 14:33 - M.P.

PITEŠTI - Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupiće tokom vikenda na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju.

• Zapeli na preponama

23.07.2014 22:25 - Maja Predragović

Problemi Duška Tadića, člana Atletskog kluba invalida Vrbas, sa korištenjem opreme koju je grad Banjaluka dao na korištenje AK Banjaluka, se nastavljaju. Iz Borca tvrde da Tadić nije ispoštovao dogovor.

• Banjalučanka najbolja u bacanju kladiva

19.07.2014 22:38 - Srna

SOKOLAC - Na Sokocu je danas održano pojedinačno prvenstvo Republike Srpske u atletici za starije juniore i mlađe pionire na kojem se takmičilo osamdesetak mladih iz osam klubova.