Atletika

Kenijac Edvin Kiplagat Kitum pobijedio na Beogradskom maratonu

Kenijac Edvin Kiplagat Kitum pobijedio na Beogradskom maratonu
Kenijac Edvin Kiplagat Kitum pobijedio na Beogradskom maratonu
Beta

BEOGRAD - Tri Kenijaca osvojila su prva tri mjesta na današnjem 26. Beogradskom maratonu, a pobijedio je Edvin Kiplagat Kitum.

On je stazu od 42 kilometra i 195 metara istrčao za dva sata, 19 minuta i 33 sekunde. Posljednjih 15 kilometara je trčao sam.

Kenijac je novinarima poslije trke kratko rekao da "nije zadovoljan rezultatom i da nije mogao bolje pošto je bilo toplo vrijeme".

Traku na cilju držali su promoter Beogradskog maratona, legendarni američki atletičar Karl Luis, i predsjednik Skupštine grada Aleksandar Antić.

Eliud Kibet Kirui prošao je drugi kroz cilj s rezultatom od 2:24,40. On je prije trke važio za favorita.

"Bilo je jako toplo, iznenadila me je staza jer ima puno uzbrdica i nizbrdica. Nisam brinuo za bezbjednost, trčao sam u Beogradu, koji je bezbjedan kao što je bezbjedna Kenija", rekao je on.

Treće mesto osvojio je Bojaš Majaka s rezultatom od 2:30,41.

Olivera Jevtić ispunila normu za SP

Srpska atletičarka Olivera Jevtić pobijedila je na 26. Beogradskom maratonu.

Jevtićeva je stazu pretrčala za dva sata, 36 minuta i devet sekundi.

Ona je ovim rezultatom ispunila normu za Svjetsko prvenstvo koje će se u avgustu održati u Moskvi.

Jevtićeva je drugi put trčala na Beogradskom maratonu; prvi put je učestvovala 2007. godine, kada je takođe slavila.

"Drago mi je da sam pobedila, zadovoljna sam i plasmanom i rezultatom. Imala sam rekord na 40. kilometru, ali sam usporila u finišu. Na Novom Beogradu je bilo vetra ali osvežavajućeg, što je bilo jako potrebno. Bilo je veoma toplo na stazi i razmišljala sam da li ću uspeti da završim trku", rekla je Jevtićeva.

"Organizacija i publika bili su sjajni i nije mi žao što sam došla i što sam rizikovala sezonu", dodala je srpska reprezentativka.

Darko Živanović pobijedio u polumaratonu

Atletičar Radničkog iz Kragujevca Darko Živanović pobijedio je danas u polumaratonskoj trci na 26. Beogradskom maratonu.

Živanović je stazu pretrčao za jedan sat, osam minuta i 35 sekundi.

"Krenuo sam malo brže, imao sam snage da održim taj ritam. Uspeo sam da završim trku, iako sam imao problema s povredom, noge su mi bile teške. Nisam uspeo da istrčim rekord za domaće trkače. Nadam se da ću uspeti sledeće godine. Nisam imao konkurenciju, teško je kada se trči sam. Da je bila jača konkurencija i rezultat bi bio bolji", rekao je Živanović.

Drugo mjesto zauzeo je trostruki šampion Balkana u krosu Mirko Petrović rezultatom od 1:11,07, dok je treći kroz cilj prošao Srđan Samardžić rezultatom od 1:12,40.

Ana Subotić odbranila titulu

Srpska olimpijka Ana Subotić pobijedila je u polumaratonskoj trci na 26. Beogradskom maratonu.

Reprezentativka Srbije je stazu pretrčala za jedan sat, 19 minuta i 34 sekunde.

"Zadovoljna sam što sam pobedila i odbranila titulu. Vreme je bilo veoma sparno. Zatezala me je zadnja loža, pa sam imala problema na uzbrdicama i nizbrdicama. Najviše me je namučila Poljakinja (Ana Celinska), a konkurencija nije bila kao ranijih godina", rekla je Subotićeva.

Druga je bila Poljakinja Ana Celinska vremenom od 1:19,49, dok je treća kroz cilj prošla domaća atletičarka Ksenija Bubnjević sa 1:23,07.

Najčitanije