Atletika

Njemačka atletska zvijezda doskočila perverznjaku koji ju je uhodio

Blic - 25.04.2012 16:28

Arijane Fridrih, njemačka skakačica u vis, koja očekuje da osvoji medalju na predstojećim Olimpijskim igrama, otkrila je ime i imejl adresu perverznjaka, koji je slao njene eksplicitne fotografije putem Fejsbuka.

Njemačke vlasti sada istražuju slučaj koji je doveo u pitanje privatnost njemačke sportistkinje, koja se, inače, obučavala za policajca.

„I ranije sam bila vrijeđana, seksualno uznemiravana i imala sam uhode, ali je sada vrijeme da odbranim sebe. I to upravo i radim“, napisala je Fridrihova u nedavnoj objavi na Fejsbuku, u čijem su se sadržaju našli ime i imejl adresa čovjeka, koji ju je proganjao.

U narednoj poruci ona je prozvala „čuvare reda“ zbog kako kaže „čovjeka koji je zaobišao pravni sistem“.

„Uklanjanje anonimnosti sa ovog slučaja će riješiti mnoge buduće, slične. Samo pomislite na svu djecu, mlade ljude, ali i odrasle, koje su perverznjaci tajno maltretirali, a ne znaju šta da urade. Zar ne bi sad trebalo preuzeti potrebne mjere i pokazati snagu?“, zaključila je mlada sportistkinja.

Arijane Fridrih je 2009. godine na Univerzijadi u Beogradu osvojila zlatnu medalju. Uz to, postala je i dvoranski prvak Evrope iste godine, a do bronze je "skakala" na šampionatu svijeta u Berlinu 2009. i Evropskom prvenstvu u Barseloni 2010.

Ostali naslovi

• Španović trijumfovala u Cirihu

29.08.2014 09:55 - Agencije

CIRIH - Srpska rekorderka u skoku u dalj Ivana Španović trijumfovala je sinoć na mitingu Dijamantske lige u Cirihu.

• Bolt završio sezonu

25.08.2014 16:00 - Fena

CIRIH - Svjetski rekorder i olimpijski šampion u sprintu Usain Bolt odustao je od učešća na mitingu atletske Dijamantske lige u četvrtak, saopštili su organizatori.

• Čuković sedmi u B finalu

24.08.2014 14:08 - Fena

NANDŽING - Mladi bosanskohercegovački atletičar Stefan Čuković osvojio je sedmo mjesto u B finalu trke na 1.500 metara na Olimpijskim igrama mladih (YOG) u kineskom Nandžingu.

• Amel Tuka treći na mitingu

22.08.2014 23:00 - N.N.

AMSTERDAM - Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka večeras je na atletskom mitingu u Amsterdamu na trci na 800 metara osvojio treće mjesto sa vremenom od 1:47,16.

• Španovićeva osvojila bronzu u Stokholmu

21.08.2014 20:18 - Srna

STOKHOLM - Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je bronzanu medalju u skoku u dalj na mitingu Dijamantske lige u Stokholmu.

• Ponosni na Tukin rezultat na EP

20.08.2014 15:23 - AA

ZENICA - U zeničkoj Areni čelnici Atletskog saveza Bosne i Hercegovine danas su govorili o nastupu bh. atletičara na Evropskom prvenstvu u Cirihu sa posebnim akcentom na istorijski uspjeh Amela Tuke, člana AK Zenica, koji je na šampionatu osvojio 6. mjesto, oborivši državni i lični rekord.

• Bh. atletičarka Lusija Kimani pobjedom se vratila takmičenjima

19.08.2014 22:20 - Maja Predragović

Bh. atletičarka Lusija Kimani uživa u majčinstvu, vrijedno trenira, planira nastupe na Svjetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama, a počela je i da se takmiči. Ona je u nedjelju trijumfovala na trci "Murter 2014" u Hrvatskoj.

• Tuka za istoriju, zlato Perkovićeve

17.08.2014 21:01 - Dejan Maksimović

Amel Tuka ušao je u istoriju bh. atletike pošto je na Evropskom prvenstvu u Cirihu ostvario najbolji rezultat na otvorenom.

• Bolt se povlači 2017.

16.08.2014 16:16 - N.N.

Višestruki olimpijski šampion i svjetski rekorder u sprintu Jusein Bolt namjerava da se takmiči do 2017. godine, nakon čega će otići u penziju.

• Tatjana od srebra

15.08.2014 19:22 - N.N.

Srpska atletičarka Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Cirihu. Ona je svoj najbolji hitac izvela iz petog pokušaja, kada je koplje bacila 64,21 metar i tako postavila novi rekord Srbije.

• Skinuo majicu prije cilja i ostao bez zlata

15.08.2014 12:29 - N.N.

Francuski trkač alžirskog porijekla, Mahiedine Mekhisi-Benabad (29), prošao je prvi kroz cilj u utrci na 3.000 metara s preprekama na Evropskom prvenstvu u Cirihu. Osvajač dvije srebrne olimpijske medalje i dvostruki evropski prvak napravio je pri tome glupost godine.

Video
  • Tatjana Jelača osvojila srebrnu medalju

14.08.2014 22:32 - Srna

CIRIH - Srpska atletičarka Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u bacanju koplja.

• Ivana slavi, Blanka tuguje

14.08.2014 19:46 - N.N.

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je u srijedu uveče srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini skok udalj. Španovićeva je do drugog mjesta stigla skokom od 6,81 metar, koji je ostvarila već u prvoj seriji.

• Vlašić otkazala nastup u Cirihu

14.08.2014 09:30 - Fena

SPLIT - Najbolja hrvatska skakačica u vis Blanka Vlašić neće nastupiti na Evropskom atletskom prvenstvu u Cirihu zbog bolova u lijevom koljenu.

• Ivana Španović osvojila srebro

13.08.2014 22:38 - Srna

CIRIH - Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini skok u dalj.