Atletika

Njemačka atletska zvijezda doskočila perverznjaku koji ju je uhodio

Blic - 25.04.2012 16:28

Arijane Fridrih, njemačka skakačica u vis, koja očekuje da osvoji medalju na predstojećim Olimpijskim igrama, otkrila je ime i imejl adresu perverznjaka, koji je slao njene eksplicitne fotografije putem Fejsbuka.

Njemačke vlasti sada istražuju slučaj koji je doveo u pitanje privatnost njemačke sportistkinje, koja se, inače, obučavala za policajca.

„I ranije sam bila vrijeđana, seksualno uznemiravana i imala sam uhode, ali je sada vrijeme da odbranim sebe. I to upravo i radim“, napisala je Fridrihova u nedavnoj objavi na Fejsbuku, u čijem su se sadržaju našli ime i imejl adresa čovjeka, koji ju je proganjao.

U narednoj poruci ona je prozvala „čuvare reda“ zbog kako kaže „čovjeka koji je zaobišao pravni sistem“.

„Uklanjanje anonimnosti sa ovog slučaja će riješiti mnoge buduće, slične. Samo pomislite na svu djecu, mlade ljude, ali i odrasle, koje su perverznjaci tajno maltretirali, a ne znaju šta da urade. Zar ne bi sad trebalo preuzeti potrebne mjere i pokazati snagu?“, zaključila je mlada sportistkinja.

Arijane Fridrih je 2009. godine na Univerzijadi u Beogradu osvojila zlatnu medalju. Uz to, postala je i dvoranski prvak Evrope iste godine, a do bronze je "skakala" na šampionatu svijeta u Berlinu 2009. i Evropskom prvenstvu u Barseloni 2010.

Ostali naslovi

• Rem se neće žaliti što nije uvršten u tim za EP

31.07.2014 13:11 - Agencije

FRANKFURT - Njemački skakač udalj, paraolimpijac Markus Rem, neće se žaliti što je isključen iz tima za prvenstvo Evrope u Cirihu zbog činjenice da skače sa protezom umjesto noge, što je ocijenjeno kao prednost u odnosu na konkurenciju.

• Tuka bronzani u Piteštiju

28.07.2014 22:04 - M. Predragović

Bh. atletičar Amel Tuka osvojio je bronzanu medalju na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju. On je u nedjelju, drugog dana takmičenja, 800 metara istrčao za 1:50,67 minuta.

• Proteza donosi veliku prednost?

28.07.2014 19:28 - Dojče vele

Svijet atletike ima novi slučaj na kojem se lome koplja... Njemački skakač udalj Markus Rem pobijedio je na prvenstvu Njemačke, i to uprkos tome što je hendikepiran. Međutim, ponovo se postavlja pitanje sporne proteze.

• Tuka osvojio bronzanu medalju na Balkanijadi

28.07.2014 09:55 - M.Predragović

• Nataša Bogovac trijumfovala u Sremskoj Mitrovici

27.07.2014 15:02 - M.P.

SREMSKA MITROVICA - Nataša Bogovac, atletičarka Banjaluke, pobijedila je u bacanju kugle na mitingu za mlađe juniore u Sremskoj Mitrovici.

• Dvije medalje bh. atletičara

27.07.2014 14:56 - M. Predragović

PITEŠTI - Bh. atletičari Hamza Alić i Kemal Mešić osvojili su medalje na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju.

• Britanac Ris Vilijams pozitivan na doping

25.07.2014 16:00 - Agencije

LONDON - Aktuelni šampion Evrope na 400 metara s preponama Britanac Ris Vilijams bio je poztivan na doping i privremeno je suspendovan sa svih takmičenja, uključujući i Komonvelt igre u Glazgovu.

• Atletičari BiH na Balkanijadi

25.07.2014 14:33 - M.P.

PITEŠTI - Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupiće tokom vikenda na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju.

• Zapeli na preponama

23.07.2014 22:25 - Maja Predragović

Problemi Duška Tadića, člana Atletskog kluba invalida Vrbas, sa korištenjem opreme koju je grad Banjaluka dao na korištenje AK Banjaluka, se nastavljaju. Iz Borca tvrde da Tadić nije ispoštovao dogovor.

• Banjalučanka najbolja u bacanju kladiva

19.07.2014 22:38 - Srna

SOKOLAC - Na Sokocu je danas održano pojedinačno prvenstvo Republike Srpske u atletici za starije juniore i mlađe pionire na kojem se takmičilo osamdesetak mladih iz osam klubova.