Atletika

Pobjednik 27. Beogradskog maratona kenijski atletičar Kipkorir

BEOGRAD - Kenijski atletičar Talam Bernard Kipkorir pobjednik je danas održanog 27. Beogradskog maratona.

Kipkorir je 42 kilometra i 195 metara pretrčao za dva sata 14 minuta i 35 sekundi, ostavivši iza sebe zemljake Samoja Kimelija Pola i Kijutu Edvina Kiplagata.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Kenijka Ajabei Valari DŽemeli, a takmičarke iz Kenije osvojile su i drugo i treće mjesto u maratonu u ženskoj konkurenciji.

Srpska atletičarka Ana Subotić osvojila je titulu šampionke u konkurenciji atletičarki Balkana.

Olivera Jevtić bila je najbrža u polumaratonu za žene, a Darko Živanović u konkurenciji atletičara.

Jevtićeva je trku od 21 kilometar pretrčala za jedan sat 19 minuta i sedamnaest sekundi, a Živanović za sat, osam minuta i 58 sekundi.

Na 27. Beogradskom maratonu učestvovalo je rekordnih 3.600 takmičara iz 50 zemalja svijeta.