Atletika

Tuka bronzani u Piteštiju

Bh. atletičar Amel Tuka osvojio je bronzanu medalju na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju. On je u nedjelju, drugog dana takmičenja, 800 metara istrčao za 1:50,67 minuta.

Brži od njega bili su Grk Andreas Dimitrakis, koji je slavio rezultatom 1:49.74 minuta, i Basri Guduk Hasan iz Turske, koji je 800 metara pretrčao za 1:50.10 minuta. Dobar plasman ostvario je i Osman Junuzović, koji je bio četvrti na 3.000 metara s preprekama (9:13.01 minut), i Mladena Petrušić, koja je u sedmoboju zauzela četvrto mjesto (4.691 bod). U sedmoboju je Nikolija Stanivuković bila peta (4.297). U subotu su medalje osvojili Hamza Alić i Kemal Mešić u bacanju kugle. Alić je osvojio srebro (19,13 metara), a Mešić bronzu (18,94).

Reprezentacija BiH je u generalnom plasmanu zauzela osmo mjesto sa 61,5 bodova, dok je najuspješnija bila selekcija Rumunije sa 328,5 bodova. Druga je Turska sa 224 boda, a treća Bugarska sa 174,5.

Ostali rezultati i plasmani bh. atletičara drugog dana takmičenja u Piteštiju: seniori: 800 m: Dušan Babić 1:52.55 minuta - osmo mjesto; bacanje koplja: Dejan Mileusnić 66,78 metara - osmo mjesto; 110 m s preponama: Mahir Kurtalić 15.92 sekunde - deveto mjesto, Milan Lukač 16.91 sekundi - 12. mjesto; 200 metara: Sait Huseinbašić 22.66 sekundi - 15. mjesto, Luka Radoš 23.61 sekund - 17. mjesto; štafeta 4x400 m 3:15.90 sekundi - peto mjesto. Seniorke: bacanje kladiva: Stefani Vukajlović 46,37 metara - šesto mjesto; 100 m prepone: Gorana Cvijetić 14.51 sekundi - sedmo mjesto; bacanje kugle: Gorana Tešanović 12,94 metara - sedmo mjesto, skok udalj: Tanja Marković 5,84 metra - osmo mjesto; 200 metara: Ivana Macanović 25.47 sekundi - 10. mjesto; Kanita Bilić 25.91 sekundi - 13. mjesto.