Atletika

Tuka osvojio bronzanu medalju na Balkanijadi

Bh. atletičar Amel Tuka osvojio je bronzanu medalju na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju. On je u nedjelju, drugog dana takmičenja, 800 metara istrčao za 1:50,67 minuta.

Brži od njega bili su Grk Andreas Dimitrakis koji je slavio sa rezultatom 1:49,74 minuta i Basri Guduk Hasan iz Turske koji je 800 metara pretrčao za 1:50,10 minuta.

Dobar plasman ostvario je i Osman Junuzović koji je bio četvrti na 3.000 metara s preprekama (9:13,01 minut) i Mladena Petrušić koja je u sebmoboju zauzela četvro mjesto (4.691 bod).

U semoboju je Nikolija Stanivuković bila peta (4.297). U subotu su medalje osvojili Hamza Alić i Kemal Mešić u bacanju kugle.

Alić je osvojio srebro (19,13 metara), a Mešić bronzu (18,94).

Ostali rezultati i plasmani bh. atletičara drugog dana takmičenja u Piteštiju: seniori: 800 m: Dušan Babić 1:52.55 minuta - osmo mjesto; bacanje koplja: Dejan Mileusnić 66.78 metara - osmo mjesto; 110 m s preponama: Mahir Kurtalić 15.92 sekundi - deveto mjesto, Milan Lukač 16.91 sekundi - 12. mjesto; 200 metara: Sait Huseinbašić 22.66 sekundi - 15. mjesto, Luka Radoš 23.61 sekund- 17. mjesto; štafeta 4x400m 3:15.90 sekundi - peto mjesto. Seniorke: bacanje kladiva: Stefani Vukajlović 46.37 metara - šesto mjesto; 100 m prepone: Gorana Cvijetić 14.51 sekundi - sedmo mjesto; bacanje kugle: Gorana Tešanović 12.94 metara - sedmo mjesto, skok u dalj: Tanja Marković 5.84 metara - osmo mjesto; 200 metara: Ivana Macanović 25.47 sekundi - 10. mjesto; Kanita Bilić 25.91 sekundi - 13. mjesto.