Atletika

Završene Đurdevdanske trke u Doboju

Srna - 03.05.2012 23:02

DOBOJ - Đurđevdanske trke "Doboj 2012" završene su večeras trkom seniora, u kojoj su trijumfovali mađarski atletičar Laslo Tot u muškoj kategoriji, a u ženskoj kategoriji crnogorska atletičarka Slađana Perunović iz Atletskog kluba (AK) "Nikšić".

Tot je na stazi dugoj 4.500 metara bio bolji od Velimira Bojovića iz AK "Kosovo" iz Leposavića i Mirka Petrovića iz AK "Mladost" iz Užica, koji su zauzeli drugo, odnosno treće mjesto.

Perunovićeva je na stazi dugoj 1.800 metara bila bolja od Biljane Cvijanović iz AK "Doboj" i Selme Zrnić iz AK "Sarajevo", koje su osvojile drugo i treće mjesto.

Đurđevdanske trke održane su u 16 kategorija, u muškoj i ženskoj konkurenciji, na stazama od 150 do 4.500 metara, od ozrenskog naselja Lipac do centra Doboja, uz učešće više od 2.000 takmičara iz Republike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Crne Gore i Mađarske.

Trka je uvrštena u takmičarski kalendar Atletskog saveza Republike Srpske, a organizatori su Opštinski sportski savez, Društvo pedagoga fizičke kulture i Atletski klub iz Doboja.

Ostali naslovi

• Ponosni na Tukin rezultat na EP

20.08.2014 15:23 - AA

ZENICA - U zeničkoj Areni čelnici Atletskog saveza Bosne i Hercegovine danas su govorili o nastupu bh. atletičara na Evropskom prvenstvu u Cirihu sa posebnim akcentom na istorijski uspjeh Amela Tuke, člana AK Zenica, koji je na šampionatu osvojio 6. mjesto, oborivši državni i lični rekord.

• Bh. atletičarka Lusija Kimani pobjedom se vratila takmičenjima

19.08.2014 22:20 - Maja Predragović

Bh. atletičarka Lusija Kimani uživa u majčinstvu, vrijedno trenira, planira nastupe na Svjetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama, a počela je i da se takmiči. Ona je u nedjelju trijumfovala na trci "Murter 2014" u Hrvatskoj.

• Tuka za istoriju, zlato Perkovićeve

17.08.2014 21:01 - Dejan Maksimović

Amel Tuka ušao je u istoriju bh. atletike pošto je na Evropskom prvenstvu u Cirihu ostvario najbolji rezultat na otvorenom.

• Bolt se povlači 2017.

16.08.2014 16:16 - N.N.

Višestruki olimpijski šampion i svjetski rekorder u sprintu Jusein Bolt namjerava da se takmiči do 2017. godine, nakon čega će otići u penziju.

• Tatjana od srebra

15.08.2014 19:22 - N.N.

Srpska atletičarka Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Cirihu. Ona je svoj najbolji hitac izvela iz petog pokušaja, kada je koplje bacila 64,21 metar i tako postavila novi rekord Srbije.

• Skinuo majicu prije cilja i ostao bez zlata

15.08.2014 12:29 - N.N.

Francuski trkač alžirskog porijekla, Mahiedine Mekhisi-Benabad (29), prošao je prvi kroz cilj u utrci na 3.000 metara s preprekama na Evropskom prvenstvu u Cirihu. Osvajač dvije srebrne olimpijske medalje i dvostruki evropski prvak napravio je pri tome glupost godine.

Video
  • Tatjana Jelača osvojila srebrnu medalju

14.08.2014 22:32 - Srna

CIRIH - Srpska atletičarka Tatjana Jelača osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u bacanju koplja.

• Ivana slavi, Blanka tuguje

14.08.2014 19:46 - N.N.

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je u srijedu uveče srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini skok udalj. Španovićeva je do drugog mjesta stigla skokom od 6,81 metar, koji je ostvarila već u prvoj seriji.

• Vlašić otkazala nastup u Cirihu

14.08.2014 09:30 - Fena

SPLIT - Najbolja hrvatska skakačica u vis Blanka Vlašić neće nastupiti na Evropskom atletskom prvenstvu u Cirihu zbog bolova u lijevom koljenu.

• Ivana Španović osvojila srebro

13.08.2014 22:38 - Srna

CIRIH - Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini skok u dalj.

• Amazonka iz Devona

13.08.2014 19:30 - N.N.

Britanska atletičarka Džo Pejvi osvojila je zlatnu medalju u trci na 10.000 metara na Evropskom prvenstvu u Cirihu i sa 40 godina postala najstarija šampionka Starog kontinenta skinuvši sa trona Ruskinju Irinu Kabarovu.

• Raović u polufinalu

12.08.2014 14:15 - Agencije

CIRIH - Srpski atletičar Miloš Raović plasirao se danas u polufinale Evropskog prvenstva u disciplini 400 metara.

• Kolašinac: Večeras me očekuje prava borba

12.08.2014 12:10 - Agencije

CIRIH - Srpski atletičar Asmir Kolašinac rekao je da ga večeras u finalu Evropskog prvenstva u Cirihu očekuje velika borba za medalju.

• Atletski savez BiH predstavio tim za Evropsko prvenstvo u Cirihu

07.08.2014 22:15 - Dejan Maksimović

Evropsko prvenstvo u atletici od 12. do 17. avgusta održaće se u Cirihu, na legendarnom "Lecigrund" stadionu. Našu zemlju na ovom velikom takmičenju, zahvaljujući velikim naporima Atletskog saveza BiH, predstavljaće četiri atletičara koji su ispunili normu.

• Bolt: Moram da smanjim izlaske

04.08.2014 22:41 - N.N.

Višestruki olimpijski šampion i svjetski rekorder, Usein Bolt, rekao je kako mu je s godinama sve teže da ostane u vrhunskoj formi.