Fudbalska Liga šampiona nastavlja se večeras prvim utakmicama osmine finala. Na "San Siru" sastaju se Milan i Mančester junajted (20.45), dok će na "Žerlanu" igrati Lion i Real Madrid (20.45).
Fudbaler Milana Dejvid Bekam, ubijeđen je da najveća opasnost za "rosonere" prijeti od Vejna Runija. Bekam za reprezentativca Engleske tvrdi da trenutno igra kao Ronaldinjo u sezonama kada je proglašavan za najboljeg fudbalera na svijetu.
"Runi je van svake sumnje u fantastičnoj formi i igra kao Ronaldinjo u najboljim danima. Uvijek sam govorio da je Vejn jedan od najboljih napadača u fudbalu i on to ove sezone pokazuje", izjavio je Bekam koji i ove godine igra kao pozajmljeni igrač LA Galaksija.
Runi je ove sezone postigao 23 gola na 32 utakmice u dresu "crvenih đavola".
"U velikom je klubu kao što je Mančester junajted i radi odlično ono što najbolje umije, a to je da postiže golove", izjavio je sjajni vezista.
Meč na "San Siru" u kome će Bekam u dresu Milana igrati protiv svog bivšeg kluba biće veoma emotivan. U dresu Junajteda osvojio čak šest titula u Premijer ligi i titulu šampiona Evrope 1999. godine.
"Za mene lično ta utakmica će biti jedna od najemotivnijih. Ali najvažnije je da Milan poslije dvije utakmice bude rezultatski bolji od Mančestera", jasan je reprezentativac Engleske.
I njegov bivši i sadašnji klub u ljetnom prelaznom roku ostali su bez najboljih igrača. Junajted je napustio Kristijano Ronaldo koji prešao u madridski Real, a Milan je ostao bez Kake, koji je, kao i Ronaldo, prešao u Real.
"Očigledno je da i Milanu i Junajtedu nedostaju neki važni igrači iz prošle sezone, ali u Mančesteru vlada sjajan timski duh i snaga tima nije promijenjena", zaključio je Bekam.
Mančester će večeras nastupiti i bez Nemanje Vidića. Pored reprezentativca Srbije, sa ekipom u Milan nije doputovao ni Anderson. Prema pisanju britanskih medija, koji nisu zagovornici teorije o navodnoj svađi između ser Aleksa Fergusona i Vidića, navodi se da štoper i dalje ima problema s upaljenim nervom u nozi. Odsustvo Vidića praktično znači će Ferguson morati da se odluči između Džonija Evansa i Vesa Brauna, kao partnera u centralnom dijelu odbrane, zajedno sa Riom Ferdinandom.
Drugu utakmicu u istom terminu od 20.45 igraju Lion i Real Madrid. Napadač "kraljevskog kluba" spreman je da se suprotstavi svom bivšem klubu i saigračima. Benzema je u Lionu proveo punih devet godina, od toga pet u seniorskom timu.
"Spreman sam da zaigram, ne znam hoću li biti u prvih 11, ali to niko od nas ne zna. Bilo kako bilo, znam da ću dati sve od sebe, bilo da krenem od početka ili uđem s klupe", rekao je Benzema i dodao:
"Radujem se povratku u Lion, vidjeću se sa porodicom i prijateljima. Ali, bitna je utakmica, biće to istorijski trenutak. Očekujem dobar doček jer mislim da sam svih onih godina tamo ostavio dobar utisak."
Realu će u večerašnjem meču nedostajati holandski organizator igre Rafael van der Vart i njemački štoper Kristof Mecelder.