Aston Vila pobijedila u gostima poslije 437 dana

Vjerovali ili ne Aston Vila je pobijedila na gostovanju! Poslije 437 dana i 27 utakmica su slavili (posljednja pobjeda protiv Bornmuta 8. avgusta 2015).

Pobijedili su Reding sa 2:1 pogotkom Džordana Ajua iz penala u 90. minutu i izazvali delirijum na tribinama.

Najveće zasluge za to je dobio Stiv Brus koji je na klupi zamijenio Roberta Di Matea i u prvom pokušaju oduševio pristalice kluba.

Mada, nisu svi u potpunosti zadovoljni igrom tima, pogotovo kada se uzme u obzir da su igrači Redinga imali mnogo veći posjed lopte (69 naspram 31 odsto), tako da će Brus imati pune ruke posla u nastavku sezone kako bi pomogao Vili da bar dođe do šansi za plej-of i plasman u Premijer ligu.

Trenutno su 17. sa 14 bodova, šest manje od Bristol Sitija koji drži šesto, posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.