MADRID - Fudbaleri Atletika savladali su večeras u Madridu ekipu Juventusa sa 1:0, dok je Borusija Dortmund sigurno slavila u gostima protiv Anderlehta (3:0), u utakmicama 2. kola Lige šampiona.
Arsenal je u Londonu deklasirao Galatasaraj (4:1), Real Madrid je teško osvojio bodove protiv bugarskog Ludogoreca (2:1), dok je Liverpul bio slab na gostovanju u Bazelu, gde je poražen sa 1:0.
Iznenađenje je priredio Malme savladavši kod kuće Olimpijakos (2:0).
Rezultati
A grupa:
Malme - Olimpijakos 2:0 (Rozenberg 42, 82)
Atletiko Madrid - Juventus 1:0 (Turan 75)
Tabela: Juventus, Atletiko, Malme i Olimpijakos po 3 boda.
B grupa:
Ludogorec - Real Madrid 1:2 (Marselinjo 6 - Ronaldo 25. penal, Benzema 77)
Bazel - Liverpul 1:0 (Štreler 52)
Tabela: Real Madrid 6, Liverpul i Bazel po 3, Ludogorec 0.
C grupa:
Zenit - Monako 0:0
Bajer Leverkuzen - Benfika 3:1 (Kisling 25, Son 34, Kalhanoglu 63. penal - Salvio 62)
Tabela: Zenit i Monako po 4, Bajer Leverkuzen 3, Benfika 0.
D grupa:
Anderleht - Borusija Dortmund 0:3 (Imobile 4, Ramos 70, 79)
Arsenal - Galatasaraj 4:1 (Velbek 22, 30, 52, Sančez 41 - Jilmaz 63. penal)
Tabela: Borusija Dortmund 6, Arsenal 3, Galatasaraj i Anderleht po 1.
Odigrano juče:
E grupa: CSKA Moskva - Bajern Minhen 0:1, Mančester Siti - Roma 1:1.
Tabela: Bajern 6, Roma 4, Mančester Siti 1, CSKA 0.
F grupa: Pari Sen Žermen - Barselona 3:2, APOEL - Ajaks 1:1.
Tabela: Pari Sen Žermen 4, Barselona 3, Ajaks 2, APOEL 1.
G grupa: Sporting Lisabon - Čelsi 0:1, Šalke - Maribor 1:1.
Tabela: Čelsi 4, Šalke i Maribor po 2, Sporting 1.
H grupa: Šahtjor Donjeck - Porto 2:2, BATE Borisov - Atletik Bilbao 2:1.
Tabela: Porto 4, BATE Borisov 3, Šahtjor 2, Atletik Bilbao 1.
U utakmicama 3. kola Lige šampiona, 21. i 22. oktobra, sastaju se: Olimpijakos - Juventus, Atletiko Madrid - Malme (A grupa), Liverpul - Real Madrid, Ludogorec - Bazel (B), Monako - Benfika, Bajer Leverkuzen - Zenit (C), Anderleht - Arsenal, Galatasaraj - Borusija Dortmund (D), CSKA Moskva - Mančester Siti, Roma - Bajern Minhen (E), APOEL - Pari Sen Žermen, Barselona - Ajaks (F), Šalke - Sporting, Čelsi - Maribor (G), BATE Borisov - Šahtjor Donjeck i Porto - Atletik Bilbao (H).
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.