Bajern brojao do 6

MINHEN - Fudbaleri Bajerna pobijedili su danas u Minhenu ekipu Verdera sa 6:0 (4:0), u utakmici 8. kola njemačke Bundeslige.

Bajern je lako izašao na kraj sa posljednjeplasiranim timom na tabeli, a pitanje pobjednika riješeno je poslije prvog poluvremena.

Po dva gola za tim Pepa Gvardiole postigli su kapiten Filip Lam u 20 i 79. i Mari Gece u 45. i 86. minutu, dok su se u listu strijelaca upisali Alonso u 27. i Miler u 43. minutu iz penala.

Borusija iz Dortmunda je nastavila sa lošim partijama ove sezone. "Milioneri" su se ovaj put okliznuli na gostovanju protiv Kelna (2:1).

Pored Bajerna, za poraz ni poslije 8 odigranih kola ne znaju Borusija iz Menhengladbaha i Majnc.

Ekipa iz Menhengladbaha slavila je u Hanoveru (3:0), dok je Majnc bio bolji od Augzburga sa 2:1.

Bajer iz Leverkuzena je bio na dobrom putu da zabilježi četvrtu pobjedu, ali je uprkos ubjedljivom vođstvu na poluvremenu (0:3) osvojio samo bod na gostovanju proitv Štutgarta - 3:3.

Rezultati i strijelci 8. kola Bundeslige:

• Bajern - Verder 6:0 (Lam 20, 79, Alonso 27, Miler 43. penal, Gece 45, 86)
  • Majnc - Augzburg 2:1 (Hofman 20, Sampeiro 23 - Vernet 78)
  • Hanover - Borusija Menhengladbah 0:3 (Kruse 14, 90, Džaka 49)
  • Frajburg - Volfzburg 1:2 (Kerk 90+1 - Kaliguri 8, 66)
  • Štutgart - Bajer Leverkuzen 3:3 (Verener 57, Klein 67, Harnik 76 - Son Hung-Min 4, 9, Belarabi 41)
  • Keln - Borusija Dortmund 2:1 (Vogt 40, Zoler 74 - Imobile 48)