Bajern pobjedom proslavio titulu

MINHEN - Fudbaleri Bajerna pobijedili su Majc sa 2:0 u posljednjoj utakmici Bundeslige i na taj način proslavili ranije osvojenu treću uzastopnu i ukupno 25. titulu prvaka Njemačke.

Golove za Bajern postigli su Robert Levandovski u 25. minutu iz penala i Baštijan Švajnštajger u 48. minutu.

Fudbaleri Augzburga su napravili najveći preokret u posljednjem kolu, pošto su u gostima poslije gola minusa savladali Borusiju Menhengladbah sa 3:1 i tako kao peti na tabeli obezbijedili mjesto u Ligi Evrope.

Isti uspjeh ostvarili su i fudbaleri Šalkea, koji su sada šesti na tabeli

To međutim nije pošlo za rukom Borusiji iz Dortmunda koja će morati da traži evropsko "mjesto pod suncem" u finalu Kupa Njemačke protiv VOLFSBURGA 30. maja.

Izabranici Jirgena Klopa su naime, pobijedili sa 3:2 Verder iz Bremena ali je taj rezultat dovoljan samo za sedmo mjesto.

Hamburg je pobjedom nad Šalkeom od 2:0 izbegao da automatski ispadne iz lige, pa će morati da se bori za opstanak u plej ofu protiv trećeplasiranog tima iz druge lige,.

Hamburg su ispadanja spasili Ivica Olić i srpski reprezentativac Slobodan Rajković.

Iz Bundeslige ispadaju Frajburg i Paderborn.

Rezultati i strijelci 34. kola:

Bajern - Majnc 2:0 ( Levandovski 25. penal, Švajnštajger 48)

Borusija Dortmund - Verder Bremen 3:2 (Kagava 15, Aubamejang 17, Mkitarijan 42 - OEstunali 26, Gebre Selasije 85)

Borusija Menhengladbah - Augzburg 1:3 (Rafael 36 - Hojbjerg 72, Matavz 77, Melders 90+5)

Hofenhajm - Herta 2:1 (Modeste 8, Firmino 80 - Berens 72)

Hanover 96 - Frajburg 2:1 (Kijotake 3, Pavel Krmas 84. autogol - Petersen 90+2)

Ajntraht Frankfurt - Bajer Leverkuzen 2:1 (Seferović 4, Madlung 39 - Belarabi 6)

Hamburg - Šalke 2:0 (Ivica Olić 49, Slobodan Rajković 58)

Keln - Volfsburg 2:2 ( Osako 3,Knoće 61. autogol - Gustavo 8, Perišić 15)

SC Paderborn - Štutgart 1:2 ( Vučinović 4 -