Bajern silovito do polufinala, prošla i Barselona

Fudbaleri Bajerna savladali su Porto u revanš utakmici četvrtfinala Lige šampiona rezultatom 6:1 i tako nastup u polufinalu elitnog klupskog takmičenja.

U polufinale se večeras plasirala i Barselona savladavši Pari Sen Žermen i u revanšu, ovaj put sa 2:0, prenosi RTRS.

Tim Pepa Gvardiole imao je večeras težak zadatak, da nadoknadi zaostataok od dva gola iz prve utakmice sa portugalskim timom (1:3).

Bavarci od prve minute revanš meča krenuli silovito i već u prvom poluvremenu poveli sa čak 5:0 golovima Alkantare, Boatenga, Milera i dvostrukog strijelca Levandovskog. Јedini gol za goste postigao je Džekson Rodrigez u 74. minutu, da bi konačnih 6:1 postavio Ćabi Alonso iz slobodnog udarca dva minuta prije kraja utakmice.

Barselona je nakon pobjede rezultatom 3:1 na "Parku prinčeva" savladala Pari Sen Žermen i na "Nou Kampu", a dvostruki strijelac za tim Luisa Enrikea bio je Nejmar.

Sutra su na rasporedu preostale dvije revanš utakmice četfvrtfinala a sastaju se Real - Atletiko (0:0, prva utakmice), te Monako - Јuventus (0:1).