Barselona se oprostila od titule u Granadi

Fudbaleri Barselone praktično su se oprostili od titule u Španiji, pošto su u subotnjem meču 33. kola španske Primere poraženi od Granade.

Granada je i pored velike inicijative gostiju uspjela da slavi sa 1:0, a pobjedonosni gol je postigao Braimi u 16. minute, javlja B92.

Ovim porazom Barselona je ostala na drugoj poziciji sa 78 bodova, ali će madridski Real imati prilike da je prestigne, dok Atletiko može da poveća prednost.

Domaći su ovom pobjedom napravili odlučujući korak ka opstanku; sada su 15. sa 34 boda.

Barselona je na kraju utakmicu završila sa čak 29 šuteva, dok su domaći pokušali samo 5 puta, ali im je i to bilo dovoljno za trijumf.

U prvom meču dana, Selta iz Viga i Real Sosijedad su remizirali 2:2.

Nešto kasnije, na teren su izašli Viljareal i Levante, a minimalnu pobjedu domaćih donio je Perbe u 95. minutu.

Poslednji meč dana igraju Real Madrid i Almerija na "Santjago Bernabeu".