BiH vodi protiv Irske, Džeko zakucao u 27. minuti

​Fudbalska reprezentacija BiH vodi nakon prvog poluvremena protiv Sjeverne Irske u trećoj utakmici grupe 3 lige B UEFA Lige nacija rezultatom 1:0.

Radost za nešto više od 12.000 domaćih navijača na stadionu "Grbavica" u Sarajevu stigla je u 27. minuti kada su "zmajevi" odlično iskoristili grešku odbrane gostiju. Džamail Luis se spetljao, Edin Višća je ukrao loptu, dodao Edinu Džeki koji je rutinski šalje u mrežu za 1:0 što je bio njegov 54. gol u dresu BiH.

Samo minutu kasnije Miralem Pjanić je iz slobodnog udarca još jednom majstorski pronašao Džeku koji je volejom loptu zakucao u mrežu, ali je sumnjivom sudijskom odlukom zbog ofsajda gol ipak poništen.

U 34. minut Pjanić je svoj udarac isprobao iz slobodnjaka i loptu poslao za malo iznad prečke Iraca.