Borac u krizi, poražen u Banjaluci

Sportsport.ba - 19.08.2012 10:21

BANJALUKA - Fudbaleri Slavije su u 3. kolu Premijer lige na Gradskom stadionu u Banjaluci sinoć savladali Borac. Izabranici Vlade Čapljića nadigrali su domaću ekipu i slavili sa 2:1.

Obje ekipe su u utakmicu ušle dosta oprezno. Borac je na otvaranju imao nešto više od igre, a u 8. minuti Stokić je bio u prilici, no golman Slavije je bio uspješniji.

Šest minuta kasnije Slavija uzvrća. Kokot sjajno centrira iz slobodnjaka, Vidić je najviši u skoku i dobro šutira glavom sa nekih sedam metara, no Avdukić bravuroznom intervencijom loptu izbija s gol linije.

Do 28. minute nije bilo većih uzbuđenja, a onda Kokot opet dobro centrira, Dudo je najviši u skoku, ali loše glavom šutira.

Samo pet minuta kasnije Slavija i to zasluženo dolazi do prednost, a strijelac je bio Mamić.

Dva minuta kasnije Borac je mogao poravnati, ali stativa je saveznik gostiju iz Istočnog Sarajeva. Šutirao je Stokić.

Na samom otvaranju drugog dijela Slavija je preko Vidića zaprijetila Borcu, no Avdukić je ukrotio njegovo udarac.

Dva minuta kasnije domaći su mogli poravnati. Krunić odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu, ista dolazi do Stokića, koji s pet metara ne pogađa gol.

I samo minut kasnije stigla je kazna. Odbrana Borca je pogriješila praveći ofsajd zamku, koju je vješto izbjegao Rašević i rutinski je savladao Avdukića.

Nekih 20-ak minuta prije kraja Stokić je pokušao iz slobodnjaka iznenaditi Dujkovića, ali golman Slavije je oprezan. Šest minuta kasnije najbolja prilika za Borac, Krunić je šutorao sa desne strane iskosa, lopta na drugoj stativi dolazi do Kantara, koji s nekih pet metara ne pogađa prazan gol Slavije.

U 80. minuti opet velika prilika za Borac. Krunić je dobro uposlio mladog Dujakovića, koji izlazi sam pred Dujkovića, no ne pogađa gol.

Do kraja su Banjalučani imali još par prilika, i preko Stokića su uspjeli zabiti niti počasni pogodak, a Slavija u Istočno Sarajevo sasvim zasluženo nosi tri boda.

Ostali naslovi

• Šmajhel: Ibrahimović je kao stvoren za Junajted

28.03.2015 17:35 - Agencije

PARIZ - Legendarni golman Mančester junajteda Piter Šmajhel rekao je da bi volio da vidi napadača Pari Sen Žermena Zlatana Ibrahimovića u timu sa "Old Traforda".

• Srbija pobijedila Švajcarsku u kvalifikacijama za EP

28.03.2015 17:29 - Agencije

HARKEMA - Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije zabilježila je prvu pobjedu u završnim kvalifikacijama za prvenstvo Evrope pošto je u Harkemi, u drugom kolu Grupe 4, savladala selekciju Švajcarske sa 3:1 (2:0).

• Konte dobio prijetnje smrću, razmišlja o ostavci

28.03.2015 15:23 - Agencije

RIM - Selektor fudbalske reprezentacije Italije Antonio Konte razmišlja da podnese ostavku zbog prijetnji smrću koje su mu uputili navijači Juventusa.

• Ibišević i Džeko predvode napad protiv Andore

28.03.2015 14:55 - N.N.

ANDORA - Fudbalska reprezentacija BiH večeras će biti gost Andori u kvalifikacionoj utakmici za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

• Akinfejev: Nadam se da se ovo više neće ponoviti

28.03.2015 14:24 - Agencije

MOSKVA - Golman fudbalske reprezentacije Rusije Igor Akinfejev, koji na meču protiv Crne Gore u Podgorici pogođen bakljom u glavu, rekao je da se osjeća dobro i izrazio nadu da se slični incidenti neće ponavljati.

• Objavljen snimak navijača koji je pogodio Akinfejeva

28.03.2015 13:32 - N.N.

Jučerašnje utakmice petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine, u sjenci su incidenata koji su se dešavai u Podgorici na susretu Crna Gora - Rusije.

Video
  • Alba se vratio u Barselonu

28.03.2015 11:22 - Agencije

MADRID - Fudbalski reprezentativac Španije Đordi Alba napustio je nacionalni tim i vratio se u Barselonu zbog povrede prepone.

• Kapelo: Utakmica nije trebalo da bude nastavljena

28.03.2015 08:12 - N.N.

PODGORICA - Selektor fudbalske reprezentacije Rusije Fabio Kapelo kazao je za ruske medije da utakmica "Pod Goricom" nije smjela da bude nastavljena nakon incidenta koji se dogodio na početku susreta.

• Utakmica u Podgorici definitivno prekinuta

27.03.2015 23:47 - Agencije

PODGORICA - Fudbalska utakmica između reprezentacija Crne Gore i Rusije u Podgorici, u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, definitivno je prekinuta u 67. minutu.

• Engleska, Austrija i Slovenija sigurni, bruka u Podgorici

27.03.2015 23:32 - Agencije

LONDON - Fudbalske reprezentacije Engleske, Austrije i Slovenije postigle su večeras sigurne pobjede u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

• Anri: Ostavite Ibru na miru

27.03.2015 21:25 - N.N.

Tijeri Anri, legendarni francuski fudbaler, poručio je svojim sunarodnicima da ostave napadača Pari Sen Žermena Zlatana Ibrahimovića na miru.

• Prekid u Podgorici: Golman Rusije pogođen bakljom!

27.03.2015 21:12 - N.N.

PODGORICA - Utakmica između Crne Gore i Rusije prekinuta je u četvrtom minutu pošto je golman gostiju Igor Akinfejev pogođen bakljom.

• Predrag Mijatović: Šansa »orlova« moranje Portugala

27.03.2015 21:11 - N.N.

Predrag Mijatović, bivši reprezentativac Jugoslavije, ne krije da su ga igrači Srbije razočarali dosadašnjim učinkom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ali vjeruje da nije baš sve izgubljeno.

• Ozbiljno s amaterima

27.03.2015 21:01 - Vladimir Grbić

Novinar, baštovan i automehaničar, samo su neka od zanimanja reprezentativaca Andore kojoj u subotu gostuje selekcija BiH u jednom od ključnih mečeva za plasman na Everopsko prevenstvo u Francuskoj 2016.

• Jagodić: Svi moramo stati uz klub

27.03.2015 18:51 - Vladimir Grbić

Nisam imao dilemu kad sam dobio poziv čelnika Borca.