Borac u krizi, poražen u Banjaluci

Sportsport.ba - 19.08.2012 10:21

BANJALUKA - Fudbaleri Slavije su u 3. kolu Premijer lige na Gradskom stadionu u Banjaluci sinoć savladali Borac. Izabranici Vlade Čapljića nadigrali su domaću ekipu i slavili sa 2:1.

Obje ekipe su u utakmicu ušle dosta oprezno. Borac je na otvaranju imao nešto više od igre, a u 8. minuti Stokić je bio u prilici, no golman Slavije je bio uspješniji.

Šest minuta kasnije Slavija uzvrća. Kokot sjajno centrira iz slobodnjaka, Vidić je najviši u skoku i dobro šutira glavom sa nekih sedam metara, no Avdukić bravuroznom intervencijom loptu izbija s gol linije.

Do 28. minute nije bilo većih uzbuđenja, a onda Kokot opet dobro centrira, Dudo je najviši u skoku, ali loše glavom šutira.

Samo pet minuta kasnije Slavija i to zasluženo dolazi do prednost, a strijelac je bio Mamić.

Dva minuta kasnije Borac je mogao poravnati, ali stativa je saveznik gostiju iz Istočnog Sarajeva. Šutirao je Stokić.

Na samom otvaranju drugog dijela Slavija je preko Vidića zaprijetila Borcu, no Avdukić je ukrotio njegovo udarac.

Dva minuta kasnije domaći su mogli poravnati. Krunić odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu, ista dolazi do Stokića, koji s pet metara ne pogađa gol.

I samo minut kasnije stigla je kazna. Odbrana Borca je pogriješila praveći ofsajd zamku, koju je vješto izbjegao Rašević i rutinski je savladao Avdukića.

Nekih 20-ak minuta prije kraja Stokić je pokušao iz slobodnjaka iznenaditi Dujkovića, ali golman Slavije je oprezan. Šest minuta kasnije najbolja prilika za Borac, Krunić je šutorao sa desne strane iskosa, lopta na drugoj stativi dolazi do Kantara, koji s nekih pet metara ne pogađa prazan gol Slavije.

U 80. minuti opet velika prilika za Borac. Krunić je dobro uposlio mladog Dujakovića, koji izlazi sam pred Dujkovića, no ne pogađa gol.

Do kraja su Banjalučani imali još par prilika, i preko Stokića su uspjeli zabiti niti počasni pogodak, a Slavija u Istočno Sarajevo sasvim zasluženo nosi tri boda.

Ostali naslovi

• Bekenbauer odbio da osudi Blatera za skandal u FIFA

29.05.2015 17:17 - Agencije

BERLIN - Njemačka fudbalska legenda Franc Bekenbauer odbio je da osudi predsjednika Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Sepa Blatera za korupcionaški skandal koji je pogodio tu organizaciju.

• Kameron: Blater treba da ide

29.05.2015 15:40 - Agencije

BERLIN - Premijer Velike Britanije Dejvid Kameron ponovio je da bi predsjednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater trebalo da ode sa tog mjesta, dok se njemačka kancelarka Angela Merkel založila za transparentnost u FIFA.

• Evropa bojkotuje SP 2018. ako Blater pobijedi?

29.05.2015 14:58 - N.N.

Predsjednik Fudbalske asocijacije Engleske Greg Dajk najavio je moguć bojkot Mundijala u Rusiji 2018. ako Sep Blater ostane predsjedinik FIFA.

• Nestorović: U teškoj smo grupi, ali ćemo biti tvrd orah

29.05.2015 12:25 - AA

SARAJEVO - Darko Nestorović, selektor mlade fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, za prijateljski meč sa Crnom Gorom i kvalifikacionu utakmicu za EURO protiv Norveške pozvao je 23 igrača.

• Baždarević za meč s Izraelom pozvao 26 igrača

29.05.2015 11:47 - AA

SARAJEVO - Mehmed Baždarević, selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, objavio je danas spisak 24+2 igrača na koje će računati u utakmici kvalifikacija za EURO 2016. protiv Izraela 12. juna u Zenici.

• »Ostani, evo kćer, evo stan«

28.05.2015 21:26 - Agencije

Srđan Mitić Brada, ekonom niškog Radničkog, proslavio se nakon što je pokušao učiniti sve kako bi nagovorio golmana Milana Borjana da ostane u klubu. Mitić mu je ponudio kćerku Milicu i stan!

• Ovo su najbogatiji vlasnici klubova

28.05.2015 20:18 - Vladimir Grbić

Fudbal čine sjajni igrači, puni stadioni, vatreni navijači... ali mnogo toga ne bi bilo moguće da nema bogatih vlasnika klubova, koji ulažu veliki novac i s razlogom mogu da se nazovu gospodarima najvažnije sporedne stvari na svijetu.

• Dino Hamzić: Ne želimo biti epizodisti

28.05.2015 19:45 - Vedran Radenović

Nećemo ni u Evropi pristati na epizodnu ulogu, poručio je Dino Hamzić, koji je odbranom u petoj seriji penala protiv Širokog Brijega ekipi Olimpica donio prvi trofej u istoriji.

• Mladost ponovo na vrhu

28.05.2015 19:34 - V.R.

Fudbaleri Mladosti pobijedili su u 28. kolu direktnog konkurenta Budućnost i tako od Banovićana ujedno i preuzeli lidersku poziciju na tabeli Prve lige FBiH.

• Heroj Sevilje iz gradskog prevoza

28.05.2015 19:22 - Agencije

Prije devet godina radio je u Kolumbiji kao asistent vozača autobusa, a u srijedu veče je sa dva gola Sevilji donio trofej u Ligi Evrope.

• Legenda Zvezde u bolnici

28.05.2015 18:21 - Agencije

Legendarni fudbaler Crvene zvezde Miloš Šestić hitno je prebačen u bolnicu na Dedinju zbog problema sa srcem, prenosi Tanjug.

• Fudbalerke BiH i Hrvatske igraju dva prijateljska meča

28.05.2015 14:40 - AA

SARAJEVO - Ženska fudbalska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigraće dvije prijateljske utakmice sa selekcijom Hrvatske.

• Maradona: Uživao sam gledajući hapšenje čelnika FIFA

28.05.2015 13:43 - Agencije

BUENOS AIRES - Legenda argentinskog fudbala Diego Maradona rekao je da je uživao dok je gledao hapšenje čelnika Međunarodmne fudbalske federacije (FIFA), optužnih za korupciju.

• Izraelski specijalci će čuvati svoju reprezentaciju u BiH

28.05.2015 13:12 - AA

SARAJEVO - Sve bezbjednosne agencije u Bosni i Hercegovini spremne su za prihvat delegacije fudbalske reprezentacije Izraela, istakao je za Anadolu Agency (AA) Adis Hajlovac, predsjednik Komiteta za stadione i bezbjednost Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH (N/FS BiH).

• Heroj finala Liga Evrope donedavno bio ribar

28.05.2015 12:56 - N.N.

Karlos Baka (28), momak koji je obilježio finale Lige Evrope sa dva gola i bio najzaslužniji za pobjedu Sevilje nad Dnjeprom rezultatom 3:2, i za još jedan pehar Andalužana u ovom takmičenju.