Borac u krizi, poražen u Banjaluci

Sportsport.ba - 19.08.2012 10:21

BANJALUKA - Fudbaleri Slavije su u 3. kolu Premijer lige na Gradskom stadionu u Banjaluci sinoć savladali Borac. Izabranici Vlade Čapljića nadigrali su domaću ekipu i slavili sa 2:1.

Obje ekipe su u utakmicu ušle dosta oprezno. Borac je na otvaranju imao nešto više od igre, a u 8. minuti Stokić je bio u prilici, no golman Slavije je bio uspješniji.

Šest minuta kasnije Slavija uzvrća. Kokot sjajno centrira iz slobodnjaka, Vidić je najviši u skoku i dobro šutira glavom sa nekih sedam metara, no Avdukić bravuroznom intervencijom loptu izbija s gol linije.

Do 28. minute nije bilo većih uzbuđenja, a onda Kokot opet dobro centrira, Dudo je najviši u skoku, ali loše glavom šutira.

Samo pet minuta kasnije Slavija i to zasluženo dolazi do prednost, a strijelac je bio Mamić.

Dva minuta kasnije Borac je mogao poravnati, ali stativa je saveznik gostiju iz Istočnog Sarajeva. Šutirao je Stokić.

Na samom otvaranju drugog dijela Slavija je preko Vidića zaprijetila Borcu, no Avdukić je ukrotio njegovo udarac.

Dva minuta kasnije domaći su mogli poravnati. Krunić odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu, ista dolazi do Stokića, koji s pet metara ne pogađa gol.

I samo minut kasnije stigla je kazna. Odbrana Borca je pogriješila praveći ofsajd zamku, koju je vješto izbjegao Rašević i rutinski je savladao Avdukića.

Nekih 20-ak minuta prije kraja Stokić je pokušao iz slobodnjaka iznenaditi Dujkovića, ali golman Slavije je oprezan. Šest minuta kasnije najbolja prilika za Borac, Krunić je šutorao sa desne strane iskosa, lopta na drugoj stativi dolazi do Kantara, koji s nekih pet metara ne pogađa prazan gol Slavije.

U 80. minuti opet velika prilika za Borac. Krunić je dobro uposlio mladog Dujakovića, koji izlazi sam pred Dujkovića, no ne pogađa gol.

Do kraja su Banjalučani imali još par prilika, i preko Stokića su uspjeli zabiti niti počasni pogodak, a Slavija u Istočno Sarajevo sasvim zasluženo nosi tri boda.

Ostali naslovi

• Sa generalom po vizu za Francusku

22.07.2014 22:45 - Agencije

Srbija ima dobar tim i zajednički cilj je da se fokusiramo na kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, rekao je Dik Advokat, koji je imenovan za novog selektora "orlova".

• Arsenal »guli kožu s leđa«

22.07.2014 22:38 - Vladimir Grbić

Engleski klubovi i ovog ljeta najveći su potrošači kada su transferi u pitanju, a dio novca neophodnog za kupovinu dobijaju od ulaznica, od čijih cijena se zavrti u glavi. Najskupljom kartom može da se pohvali Arsenal, a najjeftinijom VBA.

• Uz sreću do 3. kola

22.07.2014 22:17 - Vedran Radenović

Uz malo sreće i pristup kao iz Mostara, u Maribor idemo po iznenađenje, optimistično najavljuje Danijel Graovac nakon što je Zrinjski protiv favorizovanog protivnika u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigrao 0:0.

• Čedomir Tomčić jača vezu Borca

22.07.2014 22:10 - V.R.

Čedomir Tomčić, doskorašnji igrač prvoligaša Srbije Inđije, stigao je na banjalučki Gradski stadion i uskoro bi mogao da potpiše ugovor sa FK Borac.

• »Police« oživjele

22.07.2014 22:03 - Čedomil Mucović

Prozivkom fudbalera na stadionu "Police" u Trebinju počele su pripreme u FK Leotar, koji je proteklih mjeseci pritisnut dugovima bio na pragu gašenja, ali se ipak spasio ponora.

• Dunga novi selektor Brazila

22.07.2014 16:48 - Agencije

RIO DE ŽANEIRO - Brazilska fudbalska konfederacija imenovala je Karlosa Dungu za novog selektora, umjesto Luisa Felipea Skolarija, koje je poslije debakla na Mundijalu dobio otkaz.

• Lalatović: Potrebna još 4 pojačanja

22.07.2014 15:59 - Agencije, Foto Sportski žurnal

BEOGRAD - Trener fudbalera Crvene zvezde Nenad Lalatović rekao je danas da odbrana titule ostaje imperativ i da su mu za ostvarenje tog cilja potrebna još 4 pojačanja.

• Advokat novi selektor Srbije!

22.07.2014 12:20 - N.N.

BEOGRAD - Holandski trener Dik Advokat biće novi selektor reprezentacije Srbije, potvrdio je predsjednik FSS Tomislav Karadžić.

• Rodrigezov volej najljepši gol Mundijala u Brazilu

22.07.2014 11:53 - Agencije

CIRIH - Gol kolumbijskog reprezentativca Hamesa Rodrigeza u osmini finala protiv Urugvaja proglašen je za najljepši na minulom prvenstvu svijeta u Brazilu, objavila je Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).

Video
  • Po­bje­da »Že­lju« vo­di da­lje

22.07.2014 07:00 - Dejan Maksimović

Fu­dba­le­ri Že­lje­zni­ča­ra ve­če­ras (21 sat) će na "Ko­še­vu" po­ku­ša­ti os­tva­ri­ti pla­sman u tre­će ko­lo kva­li­fi­ka­ci­ja za Li­gu Evro­pe. Sa­ra­jev­ski "pla­vi" iz prve uta­kmi­ce sa Me­ta­lur­gom u Sko­plju ima­ju 0:0, pa ih u na­re­dnu run­du ta­kmi­če­nja vo­di bi­lo ka­kva po­bje­da.

• Real istresao 88 miliona evra

21.07.2014 22:52 - Vladimir Grbić

Kada u Real Madridu nekoga žele, vrlo male su šanse da do transfera ne dođe. Tako je i u slučaju Hamesa Rodrigeza, koji je i zvanično postao novi fudbaler "kraljevskog kluba", koji ga je učinio trećim najskupljim igračem svijeta, prenose inostrani mediji.

• Ibričić: Za mene nema više mjesta

21.07.2014 22:15 - Dejan Maksimović

Fudbalski reprezentativac Senijad Ibričić odlučio je da se oprosti od dresa BiH.