Božinov odveo Partizan u četvrtfinale Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana opravdali su ulogu favorita protiv trećeligaša Žarkova 2:0 (0:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Partizan je na Banjici tek u drugom poluvremenu slomio otpor beogradskog srpskoligaša i slavio golovima Valerija Božinova u 48. i 71. minutu.

Bugarski napadač iskoristio je kiks odbrane Žarkova kod prvog gola, dok je kod drugog pogodio efektno iz voleja i riješio meč na stadionu Rada.

Trener crno-bijelih Marko Nikolić meč sa Žarkovom iskoristio je da šansu pruži igračima sa manjom minutažom u dosadašnjem dijelu sezone, a debitovao je golman Nemanja Stevanović.