Bredford novom senzacijom do četvrtfinala FA kupa

BREDFORD - Fudbaleri engleskog trećeligaša Bredforda priredili su novo iznenađenje u ovogodišnjem FA kupu pošto su večeras u osmini finala eliminisali Sanderlend sa 2:0 (1:0).

Istorijski uspjeh članu Lige 1, koji će igrati u četvrtfinalu prvi put poslije 39 godina, donijeli su autogolom Džon O'Šej u 3. i Džon Stid u 61. minutu.

Na terenu se nije primjećivalo da je Bredford dva ranga niže u odnosu na Sanderlend; čak je domaći tim u prvom poluvremenu bio bolji rival i mogao da ima veću prednost.

Ekipa Gustava Pojeta imala je nekoliko šansi preko Flečera da izjednači rezultat, ali je Bredford sasvim zasluženo nastavio lijepu fudbalsku priču.

Bredford je ranije elimisao lidera Premijer lige Čelsi, nakon što je na "Stamford Bridžu" slavio sa 4:2.