CSKA dva puta pobijedio Real, ali ostao bez Lige Evrope

Fudbaleri moskovskog CSKA pobijedili su večeras u gostima ekipu Real Madrida sa 3:0 u posljednjem kolu Grupe G Lige šampiona, ali su i ipak ostali bez proljeća u Evropi.

Pobjedu ruskom timu u Madridu donijeli su golovima Fjodor Čalov u 37, Georgij Šenikov u 43. i Arnor Sigurdson u 73. minutu.

Ovo je bio najteži poraz koji je Real doživio na svom stadionu u evropskim takmičenjima.

CSKA i pored ubjedljive pobjede neće igrati u nokaut fazi Lige Evropa, pošto je u drugom meču te grupe Viktorija na svom terenu slavila protiv Rome sa 2:1.

Strijelci za pobjednički tim bili su Jan Kovarik u 62. i Tomaš Čori u 72. minutu, dok je jedini gol za Romu postigao Džengiz Under u 68. minutu.

Real je takmičenje u grupi završio na prvom mjestu sa 12 bodova, dok je drugoplasirana Roma osvojila devet. Viktorija je treća sa sedam bodova, koliko ima i CSKA, ali će u Ligi Evropa igrati češki tim.