Crvena zvezda dobila derbi kola

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde su večeras u derbiju 23. kola Superlige Srbije savladali ekipu gradskog rivala Čukaričkog sa 4:1, pa na čelu tabele ponovo imaju tri boda prednosti nad aktuelnim šampionom Partizanom.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Darko Lazović, koji je navijače obradovao vodećim golom već u 3. minutu. Nakon što su gosti s Banovog brda izjednačili pred kraj poluvremena, Lazović je ponovo zatresao mrežu tri minuta kasnije, a sjajnu partiju krunisao je 10 minuta poslije odmora pogotkom iz penala.

Zasluženu pobjedu crveno-bijelih ovjerio je u nastavku utakmice Dragan Mrđa.

Crvena zvezda - Čukarički 4:1 (Lazović 3, 45, 50. penal, Mrđa 56 - Mandić 42)

Odigrano ranije danas:

Napredak - Novi Pazar 2:1 (Dimitrov 45+2, Božović 79 - Arsenijević 33)

Javor - Partizan 0:1 (Lazović 45)

Voždovac - Radnički Kragujevac 5:0 (Pavićević 40, Marušić 40, Sekulić 48, Veljović 84, 90)

U preostalim utakmicama 23. kola sutra se sastaju OFK Beograd - Sloboda (16 sati), Donji Srem - Spartak (16), Vojvodina - Rad (18) i Jagodina - Radnički Niš (19).