Crvena zvezda nakon 25 godina u šesnaestini finala Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Kelna u Beogradu rezultatom 1:0, u posljednjem kolu grupe H Lige Evrope.

Ovom pobjedom crveno-bijeli su se plasirali u nokaut fazu Lige Evrope.

Klub iz "Ljutice Bogdana" poslije 25 godina posta uspio je da se plasira u plej-of evropskog fudbalskog takmičenja.

Izabranici Vladana Milojevića dobro su krenuli meč, međutim ništa lošiji nisu bili ni gosti iz Njemačke.

Prvu priliku imali su igrači Kelna i to u 13. minutu. Sorensen je šutirao glavom, ali lopta nije bila upućena jako prema golu, pa je Borjan to lako odbranio.

Samo minut kasnije i Jojić je imao priliku, ali je njegov šut takođe završio u naručju Milana Borjana. Kako Keln nije iskoristio dvije solidne prilike, uslijedila je kazna na drugoj strani.

Krstičić je sjajno centrirao sa lijeve strane, a Srnić preciznim udarcem lijevom nogom savladao Horna.

Poslije samo pet minuta od datog gola, crveno-bijeli su imali novu šansu. Boaći je bio usmaljen u napadu, ali je uspio da doda loptu do Kange. Vezni igrač Zvezde šutirao je iz prve, ali je njegov pokušaj završio u rukavicama golmana.

Do poluvremena Keln je pretio preko Miloša Jojića. Bivši igrač Partizana šutirao je veoma dobro, ali je lopta pogodila spoljnu stranu gola. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na pauzu, 1:0.

U nastavku meča Zvezda je umrtvila tempo igre, što se ispostavilo kao pravi potez. Keln nije imao ozbiljnu priliku u drugom poluvremenu, pa je tako Zvezda zasluženo pobijedila.

Klub iz "Ljutice Bogdana" postao je prvi klub u istoriji koji je uspio da iz prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa, prođe u nokaut fazu drugog po rangu evropskog takmičenja.