Crvena zvezda osvojila 27. šampionsku titulu

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su sinoć 27. titulu šampiona države, nakon što su u utakmici četvrtog kola plej-ofa Superlige savladali Voždovac 1:0 (0:0), a Vojvodina slavila protiv Čukaričkog 2:1 (0:1).

Tri kola prije kraja Zvezda ima devet bodova više od Čukarickog i bolji međusobni skor, tako da dugo čekano slavlje na Marakani može da počne.

Jedini gol pred oko 1.000 gledalaca na Vračaru postigao je Predrag Sikimić u 58. minutu poslije centaršuta Luisa Ibanjeza, dok je na Banovom brdu Čukaricki vodio na poluvremenu golom Saše Jovanovića, poslije velike greške golmana Novosađana Marka Kordića, ali je tim Nenada Lalatovića u nastavku preokrenuo preko Nemanje Miletića i Nenada Trujića.

Čukarički će u preostala tri kola morati da se bori za poziciju broj 2, pošto je Partizan slavio proitiv Radnika u Surdulici 4:0 i smanjio razliku na samo dva boda.

Vrijedan pažnje je i trijumfalan povratak Milorada Kosanović na klupu Borca i ubjedljiva pobjeda Čačana protiv niškog Radničkog 4:1.

Rezultati i strijelci četvrtog kola Superlige:

Plej-of:

Voždovac - Crvena zvezda 0:1 (Sikimić 58),

Čukarički - Vojvodina 1:2 (Jovanović 22 - Miletić 67, Trujić 83),

Borac Čačak - Radnički Niš 4:1 (Zec 23, 56, 66, Jovanović 76 - Bulatović 84),

Radnik - Partizan 0:4 (Božinov 41, 44, Mihajlović 58, 90+1)

Rad - OFK Beograd 2:1 (Stanojević 63, Lutovac 71 - Andrić 76),

Spartak - Jagodina 5:1 (Farkaš 8, Milošević 22, Ivanović 41, 77, Milić 84 - Lečić 36).

Metalac - Mladost 2:2 (Stojanović 15, Milovanović 16 - Saničanin 24, Kitanovski 33).