EP: Srbija sa Rusijom za finale

Futsal reprezentacija Srbije igraće u četvrtak u polufinalu Evropskog prvenstva protiv selekcije Rusije.

Rusija je u trećem četvrtfinalu pobijedila Azerbejdžan u “Areni Beograd” rezultatom 6:2 (2:1).

Ekipa Aleksandra Kovačevića je prethodno u ponedeljak pobijedila reprezentaciju Ukrajine poslije dramatičnog finiša sa 2:1.

Rusi su nešto lakše stigli do polufinala. Poveli su golom Abramova u sedmom minutu, ali je minut kasnije izjednačio Augusto na drugoj strani. Prednost Rusima na poluvremenu donio je Romulo u 15. minutu, a meč su definitivno riješili Eder Lima u 25. i Abramov svojim drugim golom u 26. minutu.

Augusto je svojim drugim golom smanjio u 29. minutu, ali u samom finišu Eder Lima postigao je još dva gola i tako odveo Rusiju među četiri najbolje ekipe.

Rusija je u grupnoj fazi pobijedila Kazahstan sa 2:1, a sa Hrvatskom je odigrala neriješeno – 2:2.

U drugom polufinalu sastaju se Španija i pobjednik duela Kazahstan – Italija.