Ekdal srušio Inter, Milan iščupao bod u Ćezeni

RIM - Fudbaleri Kaljarija priredili su veliko iznenađenje savladavši u gostima ekipu Intera sa 4:1, dok je Milan odigrao u Ćezeni neriješeno 1:1, u utakmicama 5. kola italijanske Serije A.

Sardinjani su u velikom stilu već u prvom poluvremenu srušili favorizovane nero-azure, a junak susreta bio je trostruki strijelac, Šveđanin Albin Ekdal.

Kaljari je mogao u do ubjedljivijeg uspjeha da je Ćosu realizovao penal, kojeg je skrivio srpski defanzivac Nemanja Vidić prekršajem u kaznenom prostoru.

Gostima je olakšan posao nakon što je Nagatomo morao van terena već 27. minutu zbog dva žuta kartona.

Kaljari je postigao prvu pobjedu ove sezone i pobegao iz opasne zone dok je Inter pretrpio prvi poraz.

Vidić je odigrao čitav meč u ekipi domaćina, a Zdravko Kuzmanović presjedio je na klupi.

Milan je iščupao bod na gostovanju u Ćezeni, gdje je njegov defanzivac Zapata isključen pola sata pred kraj, a istim rezultatom završen je meč između Torina i Fiorentine (1:1).

U timu domaćina Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta, dok je Nenad Tomović u Fiorentini presjedio na klupi.

U remiju Kjeva i Empolija (1:1) srpski internaconalac Ivan Radovanović bio je starter i odigrao je cijelu utakmicu.