Engleska, Austrija i Slovenija sigurni, bruka u Podgorici

LONDON - Fudbalske reprezentacije Engleske, Austrije i Slovenije postigle su večeras sigurne pobjede u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

Engleska je na domaćem terenu očekivano slavila protiv Litvanije (4:0), Austrija je u gostima deklasirala Lihtenštajn (5:0), a najubjedljiviju pobjedu zabilježila je Slovenija kod kuće u susretu s autsajderom San Marinom (6:0).

Španija je u Sevilji poslije mnogo problema nadigrala Ukrajinu (1:0), Bjelorusija je u Skoplju srušila domaćina Makedoniju (2:1), a sigurne uspjehe još su ostvarili Slovačka u meču protiv Luksemburga (3:0) i Švedska protiv Moldavije (2:0).

Večerašnje duele obilježila je bruka u Podgorici, gdje je susret između Crne Gore i Rusije prekinut već u prvom minutu nakon što je gostujući golman Igor Akinfejev pogođen bakljom sa tribina.

On je prebačen u bolnicu i zadržan je na opservaciji pošto mu je izgorio dio kose od baklje, a njegovo mjesto među stativama zauzeo je Jurij Lodigin.

Susret je nastavljen poslije više od pola sata, a na tribinama je takođe bilo sukoba među navijačima.

Pauza poslije prvog poluvremena trajala je takođe više od pola sata, sa razglasa je ponovo upozoreno da će utakmica definitivno biti prekinuta ako se desi i najmanji incident, a trenutni rezultat je 0:0.

• C grupa:

Makedonija - Bjelorusija 1:2 (Trajkovski 9 - Kalačev 44, Bordačev 82)

Slovačka - Luksemburg 3:0 (Nemec 10, Vajs 21, Pekarik 40)

Španija - Ukrajina 1:0 (Morata 28)

Tabela: Slovačka 15 bodova, Španija 12, Ukrajina 9, Bjelorusija 4, Makedonija 3, Luksemburg 1.

• E grupa:

Engleska - Litvanija 4:0 (Runi 6, Velbek 45, Sterling 58, Kejn 73)

Slovenija - San Marino 6:0 (Iličić 10, Kampl 49, Struna 50, Novaković 52, Lazarević 73, Ilić 89)

Švajcarska - Estonija 3:0 (Skar 17, Chaka 27, Seferović 80)

Tabela: Engleska 15, Švajcarska i Slovenija po 9, Litvanija 6, Estonija 4, San Marino 1.

• G grupa:

Lihtenštajn - Austrija 0:5 (Harnik 14, Janko 16, Alaba 59, Junuzović 74, Arnautović 90+3)

Moldavija - Švedska 0:2 (Ibrahimović 46, 84)

Crna Gora - Rusija, u toku.

Tabela: Austrija 13, Švedska 9, Rusija i Crna Gora po 5, Lihtenštajn 4, Moldavija 1.

Reprezentacija Srbije u okviru I grupe kvalifikacija igra u nedjelju od 20.45 u Lisabonu protiv domaće selekcije Portugala.