Fantastičan derbi i preokret Zvezde

Sportski žurnal - 17.11.2012 21:14

BEOGRAD - Crvena zvezda je slavila u 143. vječitom derbiju protiv Partizana u sjajnom meču i poslije velikog preokreta.

Dva potpuno različita poluvremena viđena su na "Marakani". Prvo, u kojem je Partizan apsolutno dominirao, dva puta vodio i propustio nekoliko prilika da možda već tada dotuče velikog rivala. Posebno će se pamtiti dvije prilike Lazara Markovića.

Potom je uslijedilo drugo poluvrijeme, u kojem smo vidjeli mnogo bolju, agresivniju i kvalitetniju Crvenu zvezdu.

Treba napomenuti i da se Vermezović opredijelio da čuva rezultat, s obzirom da je njegov tim vodio, a i bod sa "Marakane" bi njegovom timu mnogo značio. Pogriješio je strateg crno-bijelih, tako da je Zvezda golovima Milivojevića i Milijaša zasluženo trijumfovala.

Prednost Partizana na tabeli sada je smanjena na 5 bodova.

Crvena zvezda - Partizan 3:2

Strijelci: 0:1 - Mitrović u 9, 1:1 - Kasalica u 14, 1:2 - Jovanović autogol u 16. minutu, 2:2 - Milivojević u 49, 3:2 - Milijaš u 74. minutu.

Stadion: Crvene zvezde

Gledalaca: 44.155

Sudija: Miodrag Mažić (Vrbas)

Pomoćnici: Milovan Ristić i Igor Radojčić (oba Beograd)

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Mikić, Spajić, Jovanović, Mladenović, Milivojević, Lazović, Milijaš, Mijailović, Kasalica, Mudrinski. Klupa: Kirovski, Dimitrijević, Babalj, Maksimović, Milunović, Savićević, Vešović.

PARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Lazevski, Smiljanić, S. Marković, Tomić, S. Ilić, L. Marković, Mitrović. Klupa: Živković, Volkov, Sretenović, Jojić, Ninković, S. Šćepović, M. Šćepović.

Ostali naslovi

• Zrinjski poražen u Banjaluci

21.09.2014 21:43 - N.N., Foto Mondo

Golom Aleksandra Subića u 46. minutu, fudbaleri Borca savladali su aktuelnog šampiona Zrinjski iz Mostara 1:0 u posljednjem meču osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

• »Manijaci« pokvarili derbi

21.09.2014 21:23 - Vedran Radenović

Huliganski ispadi ponovo su bili u prvom planu bh. fudbala. Ovoga puta u 8. kolu BH Telecom Premijer lige režirali su ih navijači Željezničara izazvavši prekid na "Tušnju" u 75. minutu utakmice sa Slobodom.

• Novo ime za 500 miliona evra

21.09.2014 21:15 - N.N.

Španski fudbalski prvoligaš i aktuelni osvajač Lige šampiona Real Madrid mogao bi da inkasira oko 500 miliona evra za promjenu imena stadiona, koji bi u budućnosti mogao da se zove "Abu Dabi Santijago Bernabeu".

• Ubjedljiva pobjeda Banjalučanki

21.09.2014 21:11 - V.G.

Fudbalerke Banjaluke savladale su Gradinu sa 6:0 u okviru 5. kola Premijer lige BiH i još nisu primile pogodak u elitnom takmičenju.

• Dajk dobio šest satova

21.09.2014 21:09 - N.N.

Predsjednik Fudbalske asocijacije Engleske Greg Dajk izjavio je u neđelju da je od stupanja na dužnost 2013. na poklon dobio šest satova.

• Safet Sušić: Mene nije lako smijeniti!

21.09.2014 20:13 - Vedran Radenović

Nije lako poslije samo jednog poraza smijeniti selektora koji je prvi u istoriji odveo reprezentaciju BiH na Svjetsko prvenstvo, rekao je juče Safet Sušić, o čijoj je sudbini na trenerskoj klupi u petak raspravljao Izvršni odbor N/FS BiH.

• Leotar bolji od Sutjeske

21.09.2014 18:59 - V.R.

Petu pobjedu za ostanak na vrhu tabele Prve lige RS fudbaleri Leotara ostvarili su u 6. kolu nad Sutjeskom.

• Ronaldo odbio »đavole«

21.09.2014 18:16 - N.N.

Iako već mjesecima govori da bi se vratio u Mančester junajted, Kristijano Ronaldo, napadač Real Madrida, prošlog ljeta odbio je ponudu "crvenih đavola", pišu mediji na Ostrvu.

• Đekpa šest mjeseci van terena?

21.09.2014 16:33 - Agencije

FRANKFURT - Defanzivni fudbaler Ajntrahta iz Frankfurta reprezentativac Obale Slonovače Konstant Djakpa vjerovatno će pauzirati šest mjeseci zbog povrede ukrštenih ligamenata lijevog koljena.

• Mihajlović napadnut u Đenovi!

20.09.2014 21:12 - Agencije

ĐENOVA - Trener fudbalera Sampdorije Siniša Mihajlović napadnut je nedaleko od timskog hotela u Đenovi, a prema prvim informacijama napadač je od ranije poznat policiji.

• Liverpul praznih ruku protiv Vesthema

20.09.2014 20:45 - Agencije

LONDON - Fudbaleri Liverpula izgubili su u Londonu od ekipe domaćeg Vesthema sa 3:1, u preostaloj današnjoj utakmici 5. kola engleske Premijer lige.

• Rakić za trijumf Crvene zvezde nad Pazarcima

20.09.2014 20:39 - Agencije

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Novog Pazara sa 2:0, u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

• Pobjede Širokog Brijega i Željezničara u gostima

20.09.2014 19:13 - Fena

SARAJEVO - Fudbaleri Širokog Brijega i Željezničara ostvarili su pobjede u gostima u okviru osmog kola Premijer lige BiH.

• Bajernu samo bod u Hamburgu, novajlija na čelu tabele

20.09.2014 19:13 - Agencije

BERLIN - Fudbaleri Hamburgera i minhenskog Bajerna igrali su danas bez golova, dok je Paderborn savladao ekipu Hanovera sa 2:0, u utakmicama 4. kola njemačke Bundes lige.

• Bičakčić: Mogu me istjerati iz Bosne, a Bosnu nikada iz mene

20.09.2014 17:08 - Fena

SARAJEVO - Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić poručio je da i dalje namjerava igrati u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.