Fantastičan derbi i preokret Zvezde

BEOGRAD - Crvena zvezda je slavila u 143. vječitom derbiju protiv Partizana u sjajnom meču i poslije velikog preokreta.

Dva potpuno različita poluvremena viđena su na "Marakani". Prvo, u kojem je Partizan apsolutno dominirao, dva puta vodio i propustio nekoliko prilika da možda već tada dotuče velikog rivala. Posebno će se pamtiti dvije prilike Lazara Markovića.

Potom je uslijedilo drugo poluvrijeme, u kojem smo vidjeli mnogo bolju, agresivniju i kvalitetniju Crvenu zvezdu.

Treba napomenuti i da se Vermezović opredijelio da čuva rezultat, s obzirom da je njegov tim vodio, a i bod sa "Marakane" bi njegovom timu mnogo značio. Pogriješio je strateg crno-bijelih, tako da je Zvezda golovima Milivojevića i Milijaša zasluženo trijumfovala.

Prednost Partizana na tabeli sada je smanjena na 5 bodova.

Crvena zvezda - Partizan 3:2

Strijelci: 0:1 - Mitrović u 9, 1:1 - Kasalica u 14, 1:2 - Jovanović autogol u 16. minutu, 2:2 - Milivojević u 49, 3:2 - Milijaš u 74. minutu.

Stadion: Crvene zvezde

Gledalaca: 44.155

Sudija: Miodrag Mažić (Vrbas)

Pomoćnici: Milovan Ristić i Igor Radojčić (oba Beograd)

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Mikić, Spajić, Jovanović, Mladenović, Milivojević, Lazović, Milijaš, Mijailović, Kasalica, Mudrinski. Klupa: Kirovski, Dimitrijević, Babalj, Maksimović, Milunović, Savićević, Vešović.

PARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Lazevski, Smiljanić, S. Marković, Tomić, S. Ilić, L. Marković, Mitrović. Klupa: Živković, Volkov, Sretenović, Jojić, Ninković, S. Šćepović, M. Šćepović.