Finale Lige Evrope: Dnjepar - Sevilja

Fudbaleri Sevilje i Dnjepra sastaće se večeras u finalu Lige Evrope.

Finalni susret ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope odigraće se na Nacionlanom stadionu u Varšavi sa početkom u 20 časova i 45 minuta.

Ukrajinski predstavnik je u dvomeču polufinala savladao Napoli, dok je branilac trofeja elimnisao Fjorentinu, piše RTRS.

Fudbaleri Sevilje igraju impresivno u Ligi Evrope ove sezone, posljednju utakmicu izgubili su u novembru prošle godine od Fejnorda, a od tada pa do današnjeg finala nanizali su osam pobjeda te jednu utakmicu odigrali neriješeno.

S druge strane, Dnjepar je u proteklih 10 susreta zabilježio pet pobjeda, tri neriješena rezultata i dva poraza.

Klub iz Andaluzije ulazi u večerašnji duel nakon pobjede u gostima nad Malagom rezutlatom 3:2 u posljednjem kolu Primere, a kao peti tim na kraju sezone nastupiće i naredne godine u Ligi Evrope.

Uspješan je u  pretposljednjem kolu nacionalnog šampionata bio i Dnjepar, savladavši u derbiju Šathjor sa 3:2.

Klub iz Dnjepropetrovska u večerašnjem finalu neće moći računati na povrijeđene Kravčenaka i Zozujlu, dok će u redovima Sevilje iz istih razog izostati Beto i Pareha.

Finale Lige Evrope između Dnjepra i Sevilja igra se večeras, sa početkom u 20 časova i 45 minuta na Nacionalnom stadionu u Varšavi.