Fudbaleri Krupe slavili u banjalučkom derbiju

Prvi banjalučki derbi u istoriji BH telecom Premijer lige BiH pripao je fudbalerima Krupe koji su danas na svom terenu u 9. kolu bh. šampionata sa 2:0 porazili Borac.

Pobjednik je riješen za dva minuta, tačnije u 73. i 75. minutu kada su Miljan Ljubenović i Elvir Koljić matirali golmana "crveno-plavih" Asmira Avdukića.

Ovom pobjedom Krupa je preskočila Borac na tabeli i stigla do četvrte pozicije. Peti trijumf u sezoni ostvarili su fudbaleri Širkog koji su s 1:0 porazili Vitez.

Rezultati 9. kola: Krupa - Borac 2:0, Široki Brijeg - Vitez 1:0, Sloboda - Željezničar 1:0, Radnik - Sarajevo 1:4, Zrinjski - Mladost 2:0, Čelik - Gošk 2:0.