Fudbaleri Sarajeva se mučili na Malti

Vedran Radenović - 13.07.2012 21:44

Fudbaleri Sarajeva dosta teže nego se očekivalo eliminisali su Hibernians u prvom pretkolu Lige Evrope.

U revanš utakmici na Malti izabranici trenera Dragana Jovića remizirali su sa domaćinom rezultatom 4:4, što im je nakon pobjede na "Koševu" od 5:2 bilo dovoljno za prolaz dalje. Strijelci za Sarajevo bili su Emir Hadžić u 13. i 27. minuti, Asmir Suljić u 23. i Radan Šunjevarić u 90. Golove za Hibernians postigli su Dias u 22. i 35. minuti, te Farugia u 40. i 44. U "bordo" timu mogu biti zadovoljni ostvarenim ciljem, plasmanom u nastavak evropskog takmičenja, gdje ih u drugom pretkolu čeka Levski iz Sofije. Međutim, šest primljenih pogodaka protiv "autsajdera" sa Malte trebalo bi upaliti alarm za uzbunu na "Koševu". Nešto se hitno mora mijenjati ukoliko žele izbjeći debakl protiv Bugara, koji su dosta ozbiljniji i opsniji rival od ekipe iz države na obalama Sredozemnog mora.

"Ostvarili smo cilj i to je najvažnije. Znamo da nas protiv Bugara čeka težak posao. Međutim, ne mislim da nemamo kvaliteta da se nosimo sa Lavskim. Na Malti smo dobro otvorili utakmicu, djelovali dominantno i u 27. minuti imali vodstvo od 3:1. U nastavku smo se se opustili i protivniku dozvolili da do poluvremena preokrene rezultat u svoju korist na 4:3. Međutim, bez obzira na to što nismo pobijedili kao što se očekivalo, naš plasman dalje nije nikada došao u pitanje", rekao je Radan Šunjevarić, strijelac izjednačujućeg pogotka za konačnih 4:4 u 90. minuti.

Od drugog pretkola Lige Evrope svoju ovosezonsku međunarodnu avanturu počeče i fudbaleri Širokog Brijega. Tim sa "Pecare" za protivnika će imati irski St. Patrik, koji je bio bolji u dvomeču sa islandskim IBV-om.

Ostali naslovi

• Ranijeri novi selektor Grčke

25.07.2014 15:37 - Agencije

ATINA - Italijanski stručnjak Klaudio Ranijeri imenovan je danas za novog selektora fudbalske reprezentacije Grčke.

• Inijesta najavio igru kao u Gvardiolinoj eri

25.07.2014 15:31 - Agencije

BARSELONA - Fudbaler Barselone Andres Inijesta rekao je danas da će ekipa pokušati da vrati formu i igru sličnu onoj iz vremena trenera Pepa Gvardiole kada je osvojeno 14 trofeja.

• Lampard odaje poštu žrtvama 11. septembra

25.07.2014 14:05 - Agencije

LONDON - Pojačanje Njujork Sitija Frenk Lampard rekao je da namjerava da posjeti memorijalni centar posvećen žrtvama terorističkog napada 11. septembra.

• Nišimura: Sudio sam u skladu sa pravilima

25.07.2014 13:04 - Agencije

TOKIO - Japanski fudbalski sudija Juiči Nišimura, koji je izazvao polemike tokom Mundijala svirajući penal za Brazil u pobjedi protiv Hrvatske sa 3:1, smatra da nije pogriješio.

• Murinjo razmišlja o povratku Drogbe

25.07.2014 11:59 - Agencije

LONDON - Menadžer Ccelsija Žoze Murinjo ozbiljno razmatra mogućnost povratka Didijea Drogbe u redove londonskog kluba, pošto mu je istekao ugovor u Galatasaraju.

• Baković: BiH će uskoro igrati u Banjaluci

25.07.2014 11:41 - AA

SARAJEVO - U Nogometnom/Fudbalskom savezu (N/FS BiH) proteklih dana sumiraju utiske poslije historijskog nastupa bh. fudbalske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, ali se, kako kažu, i "punim jedrima pripremaju za nove izazove".

• Sarajlije ostvarile plasman u 3. pretkolo

25.07.2014 10:24 - N.N.

Fudaleri Sarajeva plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige gdje će se sastati sa grčkim Atromitosom.

• Baša novo pojačanje

24.07.2014 22:52 - D.M.

Fudbalski klub Željezničar definitivno će u novu sezonu BHT Premijer lige BiH ući jači u odnosu na utakmice kvalifikacija za Ligu Evrope.

• Kvartet mjerka krunu

24.07.2014 22:42 - Vedran Radenović

S prvim danima avgusta (1. i 2.), nakon samo nekoliko mjeseci pauze, kreće 13. izdanje zajedničke BH Telecom Premijer lige BiH u fudbalu.

• Nožem na Izraelce

24.07.2014 22:30 - N.N.

Sukob Izraelaca i Palestinaca na Bliskom istoku prenio se i na fudbalske terene pa je zbog toga prekinuta prijateljska fudbalska utakmica između Makabija iz Haife i Lila.

• Dučić predsjednik Leotara

24.07.2014 22:22 - Č.M.

Fudbalski klub Leotar dobio je novi Upravni odbor, na čijem čelu je Simeon Dučić.

• Hames otplatio 25 miliona evra

24.07.2014 22:12 - N.N.

Prema informacijama Agencije "Euromericas Sport Marketing" objavljenim danas, u prvih 48 sati širom svijeta prodato je čak 345.000 dresova Real Madrida s brojem 10, koji od ove sezone nosi Hames Rodrigez.

• Maribor ipak prejak

24.07.2014 22:05 - Dejan Maksimović

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog, šampiona BiH, nisu se uspjeli plasirati u treće kolo kvalifikacija za najjače evropsko klupsko takmičenje.

• Velika Britanija nije zainteresovana za SP 2022.

24.07.2014 17:15 - Agencije

LONDON - Britanska vlada je saopštila da nije zainteresovana da se uključi u trku za domaćina fudbalskog Mundijala 2022, u slučaju da se Kataru oduzme organizacija.

• Stanojević: Igrači se branili i pokazali zajedništvo

24.07.2014 16:28 - Agencije

TEL AVIV - Trener fudbalera Makabija iz Haife Aleksandar Stanojević rekao je danas da je tokom incidenta sa navijačima turskog porijekla na pripremama u Austriji ekipa pokazala jedinstvo, ali da igrači moraju da misle samo na teren.