Gibraltar postigao prvi gol na takmičarskoj utakmici

GLAZGOV - Fudbalska reprezentacija Gibraltara postigla je danas istorijski, prvi gol na takmičarskoj utakmici.

Na gostovanju selekciji Škotske u Glazgovu, u okviru D grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope, pogodak je postigao Kaskijaro u 20. minutu, a Gibraltar na poluvremenu gubi rezultatom 4:1.

Gibraltar, prekomorska teritorija Ujedinjenog Kraljevstva na Pirinejskom poluostrvu, primljen je u punopravno članstvo Evropske fudbalske unije (UEFA) u maju 2013. godine.

Do tada, Fudbalski savez Španije više puta je prijetio da će bojkotovati međunarodna takmičenja ako Gibraltar postane punopravni član UEFA.