Gol Đorđevića, Romi derbi za LŠ

RIM - Filip Đorđević postigao je gol za Lacio u rimskom derbiju, ali je Roma slavila 2:1 (0:0) na "Olimpiku".

"Vučica" je tako obezbijedila drugo mjesto i direktan plasman u Ligu šampiona, dok će Lacio u posljednjem kolu morati da izbjegne poraz od Napolija ako želi u kvalifikacije.

Lacio ima tri boda više od Napolija koji je na četvrtom mjestu, koje donosi samo Ligu Evrope. Rimljanima će biti dovoljan i bod, u slučaju pobjede domaćina, Napolitanci će u kvalifikacije za LŠ. Meč sezone igraće se na "San Paulu" u nedjelju.

Lacio je u potpunosti nadigrao rivala kojem je bio dovoljan bod kako bi odbranio drugu poziciju, ali nije koristio svoje gol šanse.

Kloze i Basta su propustili prilike za vođstvo u prvih 50 minuta igre, što je 17 minuta prije kraja kaznio Viktor Ibarbo za prednost Rome.

Devet minuta prije kraja rezervista Filip Đorđević koristi asistenciju Klozea i glavom donosi poravnanje rezultata, ali već u 85. minutu Miralem Pjanić pronalazi iz slobodnog udarca Mapua Janga-Mbivu za veliko slavlje Rome, donosi B92.