Het-trik Ronalda za trijumf Reala u Sevilji

SEVILJA - Fudbaleri Real Madrida pobijedili su večeras Sevilju u gostima sa 3:2 (2:0) u 35. kolu španske Primere.

Pobjedu svojoj ekipi donio je Kristijano Ronaldo postigavši het-trik. On se u strijelce upisao u 36, 37. i 68. minutu.

Portugalac je novim majstorijama stigao do 42. gola sezoni, dok dva manje ima Lionel Mesi iz Barselone.

Golove za Sevilju postigli su Baka iz penala u finišu prvog poluvremena i Ibora u 79. minutu.

Real je ovom pobjedom ostao na dva boda zaostatka u odnosu na vodeću Barselonu, dok je Sevilja ostala na petom mjestu sa 69 bodova.

Ranije danas, Barselona je deklasirala na gostovanju Kordobu sa 8:0, dok je Atletiko Madrid na "Visente Kalderonu" odigrao bez golova sa Bilbaoom.