Ibrahimović donio pobjedu Junajtedu, Roma i Zenit ubjedljivi

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su na svom terenu ekipu Zorije 1:0 u meču drugog kola grupe A Lige Evrope.

Jedini gol na utakmici postigao je Zlatan Ibrahimović u 69. minutu. Fenerbahče je u drugom meču drugog kola grupe A pobedio Fejenord 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Emenike u 18. minutu.

Tabela: Fenerbahče 4, Fejenord 3, Mančester junajted 3, Zorija 1.

Astana i Jang bojs igrali su 0:0 u grupi B, dok je Apoel u gostima pobijedio Olimpijakos 1:0. Pobjedu gostima doneo je Soteriju u 10. minutu.

Tabela: Apoel 6, Olimpijakos 3, Jang bojs 1, Astana 1.

Majnc je u grupi C savladao u gostima Gabalu 3:2, dok su Sent Etjen i Anderleht igrali 1:1.

Tabela: Anderleht 4, Majnc 4, Sent Etjen 2, Gabala 0.

Zenit je ubjedljivo na svom terenu pobedio AZ Alkmar 5:0 u meču grupe D. Golove za Zenit dali su Kokorin u 26. i 59, Đulijano u 48, Krišito u 66. i Šatov u 80. Dandalk je bio bolji od Makabija iz Tel Aviva 1:0. Pobjedu domaćem timu doneo je Kilduf u 72. minutu. Na golu gostiju bio je srpski golman Predrag Rajković.

Tabela: Zenit 6, Dandalk 4, AZ 1, Makabi 0.

Roma je u Rimu ubjedljivo pobijedila Astru 4:0. Golove za Romu postigli su Strotman, Facio, Fabrisio (autogol) i Salah. Austrija i Plzen igrali su bez golova u Beču. Tabela: Roma 4, Austrija 4, Plzen 2, Astra 0.

Genk je pobijedio Sasuolo 3:1 u grup F, a Atletik je u Bilbaou bio bolji od bečkog Rapida 1:0.

Tabela: Genk 3, Sasuolo 3, Rapid 3, Bilbao 3.