Igrači Nanta u crnim majicama odali počast Sali

Fudbaleri Nanta poraženi su kao domaćini u 24. kolu prvenstva Francuske od Nima, 2:4.

Rezultat na ovom susretu je očigledno bio u drugom planu jer su navijači i igrači Nanta odali počast bivšem saigraču Emilijanu Sali koji je poginuo u avionskoj nesreći iznad Lamanša.

Uoči početka utakmice na centru je bio raširen veliki transparent sa likom poginulog argentinskog fudbalera, dok je na ekranu prikazano svih 48 golova koje je postigao na 133 utakmice u dresu kluba.

Igrači su na teren izašli u crnim dresovima s njegovim imenom na leđima, dok je 37.000 navijača sve vrijeme skandiralo njegovo ime.

Utakmica je potom kratko prekinuta u devetom minutu obzirom da je Sala nosio dres sa brojem devet.

Nant je još ranije saopštio da će povući dres sa njegovim brojem.

U ostalim mečevima igranim u nedjelju popodne, Monako nije uspio da izdrži kao gost protiv Monpeljea, minuti su ga dijelili od pobjede, na kraju je bilo 2:2 pošto su domaćini postigli gol u nadoknadi vremena.

Tuluz i Rems su takođe podijelili plijen, dok je Lil golovima Leaoa i Remija pobijedio Gengan. Ren je u duelu sa Sent Etjenom bio ubjedljiv (3:0), čime je stekao šanse da se bori za plasman na mjesto koje vodi u Ligu šampiona.