Inter izvukao bod protiv Lacija

RIM - Fudbaleri Intera i Lacija igrali su sinoć u Milanu neriješeno 2:2, u poslednjoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Tim Roberta Manćinija iščupao je bod kod kuće na San Siru, jer je Lacio golovima Andersona imao dva gola prednosti na poluvremenu.

Činilo se da bodovi sigurno odlaze u Rim, ali su nero - azuri u nastavku zaigrali mnogo bolje i angažovanije, Kovačić je lijepim golom smanjio prednost rivala, a Palasio postavio konačan rezultat desetak minuta prije kraja.

Inter je šestim remijem ove sezone ostao u sredini tabele, dok je Lacio ponovo preuzeo treću poziciju sa istim brojem bodova kao Napoli i Sampdorija (27).

Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović odigrao je cijelu utakmicu u dresu domaćina, Nemanja Vidić ponovo je presjedio na klupi, dok je Filip Đorđević u gostujućem sastavu igrao od 56. minuta.

Inter - Lacio 2:2 (Kovačić 66, Palasio 80 - Anderson 2, 37)

Odigrano ranije:

Atalanta - Palermo 3:3 (Denis 40. penal, 76, Moralez 55 - Rigoni 6, Vaskez 16, 45+1)

Fiorentina - Empoli 1:1 (Vargas 44 - Toneli 57)

Sampdorija - Udineze 2:2 (Obijang 15, Gabijadini 60 - Geijo  31, Danilo 34)

Torino- Đenova 2:1 (Glik 52, 64 - Falke 45)

Verona- Kjevo 0:1 (Paloski 81)

Odigrano u subotu: Roma - Milan 0:0, Sasuolo - Ćezena 1:1.

Odigrano u četvrtak: Kaljari - Juventus 1:3, Napoli - Parma 2:0.

Tabela: Juventus 39 bodova, Roma 36, Lacio, Napoli i Sampdorija po 27, Đenova 26, Milan 25, Fiorentina 24, Udineze i Palermo po 22, itd.