Japan iznenadio Kolumbiju, Ospina uhvaćen na "krivoj nozi"

Fudbaleri Japana pobijedili su Kolumbiju rezultatom 2:1 u prvoj utakmici grupe H na Mundijalu u Rusiji.

Već u trećem minutu meča u Saransku u napadu Japana Karlos Sančez rukom sprečava loptu da poslije šuta Kagave završi u golu.

Slovenački sudija Skomina pokazao je Kolumbijcu crveni karton. Japan je poveo iz penala, Kagava je s bijele tačke pucao u desni donji ugao, a golman se bacio na drugu stranu. Ujedno, bilo je ovo prvo isključenje na Mundijalu u Rusiji.

Kolumbijci su do izjednačenja stigli udarcem Kvintera iz slobodnog udarca. Šutirao je nisko pored živog zida u bližu stranu gola, a golman Japana uhvatio je loptu nakon što je cijela prešla gol liniju.

Japan je u 73. minute, opet došao do vođstva. Muriljo je uspio da izblokira šut Japanaca, ali ono što nisu iskoristili tada jesu trenutak kasnije. Nakon izvođenja kornera, Osako je glavom sjajno šutirao, a nesigurni Ospina je uhvaćen na "krivoj nozi", i Japan je ponovo bio u prednosti i došao do tri vrijedna boda već u prvom kolu.

U grupi H danas od 17 časova u Moskvi igraju Poljska i Senegal.